Navigace
Top články

Pomalá výstavba bytů drží jejich ceny a zvyšuje atraktivitu investice

V uplynulých letech ceny bytů prudce rostly. Za jejich nárůstem je možné vidět hned několik příčin. Tou hlavní je však, podle developerů samotných, zdlouhavý povolovací proces, který vede k nízké nabídce bytů v nových projektech. To vše zároveň nahrává jejich zhodnocení i do budoucna, zejména pak ve velkých městech. V loňském roce se jen v Praze prodalo zhruba pět tisíc nových bytů. Poptávka na trhu je přitom výrazně vyšší. Předběžná data Českého statistického úřadu naznačují, že růst cen bytů se proto nezastavil ani v závěru loňského roku.

Přečtěte si také

Fond J&T INVESTMENTS rozšířil své investice na poli logistiky a nově vstoupil do maloobchodu

J&T INVESTMENTS SICAV, fond kvalifikovaných investorů založený finanční skupinou J&T, uzavřel na přelomu roku dvě nové akvizice. Nákupem dvou nových logistických areálů v Ostravě - Mošnově a v Nošovicích fond rozšířil své působení v oblasti logistických nemovitostí a akvizicí 50 % investičních akcií podfondu Sandberg Private Equity 2 Fund pak zprostředkovaně vstoupil do slovenského maloobchodního řetězce s potravinami TERNO.

Přečtěte si také

Michal Semotan: Proč nejsem v bitcoinu

Mohutný růst ceny bitcoinu v loňském roce určitě výrazně potěšil ty, kteří měli nakoupeno před podzimním masivním nárůstem. To mě, jelikož jsem nakoupen nebyl, samozřejmě může mrzet, ale na druhou stranu mě to po pravdě nechává relativně klidným a chladným. Vždy jsem se řídil tím, že než do něčeho dám svoje peníze, chci se s tím ztotožnit a poznat, jak to funguje.

Přečtěte si také

Úspěch! Vybralo se 400 tisíc pro strádající umělce

Na premiérové aukci Umělci umělcům pořádané nadačním fondem Luc Art Fund se prodala díla současných autorů za více než milion korun. I díky J&T Bance tak na stipendia umělcům strádajícím kvůli pandemii půjde 400 tisíc korun.

Přečtěte si také

Bitcoinu se dostává přijetí finanční komunitou

V závěru roku 2017 se cena kryptoměny Bitcoin vyšplhala přes 19 000 dolarů a za uvedený rok se téměř zdvacetinásobila. O Bitcoinu se tehdy pomalu bavily i rodiny u večeře. Bitcoin však poté na dva roky téměř usnul, cena postupně klesla až na šestinu rekordní úrovně a zdálo se, že má tato nejznámější kryptoměna své slavné dny za sebou.

Přečtěte si také

Výhled na 1. týden: Dostaví se lednový efekt?

Nový rok 2021 jsme přivítali stále v rámci preventivních opatření proti covidu-19. Vakcíny se sice již začínají distribuovat, ale jejich kladný dopad bude postupný a zabere zřejmě několik měsíců. Investoři tak budou rozmýšlet, zda je dobré se již připravit na ekonomické oživení, případně na jak velké.

Přečtěte si také

Covid z Velké Británie přináší na akciích pokles

Již v posledních týdnech se zdálo, že akciové trhy mohou jít pouze nahoru, ale zpráva o rychlejším šíření covidu-19 v oblasti Londýna přinesla na akciové trhy – především ty evropské – slušnou paniku.

Přečtěte si také

Výhled na 52. týden: Obchodní impulz může přinést vakcína

Poslední týden v roce bude opětovně pro většinu akciových trhů kratší o páteční svátek Nového roku. Většina trhů pak bude zavřena i na Silvestra. Nicméně trhy v USA (celý den), Británii, Řecku a Euronext budou obchodovat v dopoledních hodinách.

Přečtěte si také

Výhled na 51. týden: Vánoční svátky omezí likviditu

Vánoční týden bude především ovlivněn svátky, které budou omezovat likviditu téměř na všech trzích. Domácí trh bude zkrácen na tři obchodní dny do středy. Většina ostatních evropských trhů na tom bude obdobně. Londýn, Euronext či USA budou otevřeny i na Štědrý den, ale jen v dopoledních hodinách ve svých časových pásmech.

Přečtěte si také

Banka přispěla na výtvarná stipendia a podivná galerijní výjimka

Do Vánoc zbývá sice pouhý týden, ke svátečnímu klidu má ale česká kulturní scéna opravdu daleko. Co se tento týden dělo v galeriích, aukčních síních i virtuálních pokojích?

Přečtěte si také

Dobročinná aukce „Umělci umělcům“ vyvrcholila výtěžkem přesahujícím jeden milion korun!

Dražitelé podpořili konkrétní autory a zároveň přispěli do společného fondu na sociální stipendia darem, který J&T Banka zdvojnásobila. Na charitativní účely se podařilo shromáždit přes 400 tisíc korun.

Přečtěte si také

S Magnusem na online nákupy

Obliba nákupů přes e-shopy v době pandemie prudce vzrostla a dá se předpokládat, že Češi zůstanou nakupování z pohodlí domova věrní, i když budou kamenné obchody otevřené. Nejlépe se po síti nakupuje zboží, které není potřeba si zkoušet, jako je elektronika, hračky, hry nebo dárkové šeky. Velký výběr najdete např. v obchodech Agem.cz a JRC.cz, kde členové klubu Magnus můžou všechny nákupy uhradit svými Magnus body.

Přečtěte si také

Jaroslav Cír: Bohatí lidé na krizi spíše profitují

Sociolog Jaroslav Cír pravidelně hovoří v rámci průzkumu Wealth Report se zástupci českých a slovenských dolarových milionářů. Zajímá ho, jak majetní lidé uvažují nad investičními, hospodářskými a také sociálními problémy naší společnosti. „Tyto hloubkové rozhovory nám pomáhají více odhalit, co stojí za výsledky kvantitativního šetření,“ říká a dodává, že letošní zjištění byla mimořádně zajímavá.

Přečtěte si také

5 mladých českých umělců, které se vyplatí sledovat

Aukčnímu trhu se sice letos na podzim mimořádně dařilo, současní umělci ale stále stojí ve stínu koronavirové kulturní pauzy. To je ovšem škoda, protože i mezi českými současnými umělci se skrývá nejedna skvělá investiční příležitost. Valérie Dvořáková, specialistka na umění J&T Banky, proto vybrala pět jmen, která se vyplatí nejen sledovat, ale i nakupovat.

Přečtěte si také

Fond J&T BOND slaví 9. narozeniny

Smíšený fond J&T BOND CZK investuje především do podnikových dluhopisů, a to s výrazným zastoupením investičních nápadů skupiny J&T. „Za dobu své existence zaznamenal 50% nárůst a získal ocenění jako investice roku,“ říká portfolio manažer Martin Kujal, který jej spravuje. A to už stojí za oslavu.

Přečtěte si také

Dolarový milionář ve světě investic

Nejzajímavější zhodnocení čeští dolaroví milionáři očekávají od stavebních pozemků, zahraničních i českých akcií a od investic do start-upů. Vyplývá to z výsledků desátého ročníku unikátního výzkumu českých a slovenských dolarových milionářů J&T Banka Wealth Report 2020. Svůj pohled a tipy na zmiňované investice exkluzivně prozradili i odborníci J&T Banky.

Přečtěte si také

Výhled na 50. týden: Schválí v USA novou vakcínu? Načasování stále s otazníkem

Evropskou centrální banku vystřídá v hledáčku investorů ve středu americký Fed. „Nicméně ten by neměl přinést výraznější novinky a očekáváme zopakování holubičí rétoriky na pozadí stále sílící druhé vlny pandemie,“ říká Milan Vaníček, ředitel odboru analýz finančního trhu, a upřesňuje, že USA se pohybuje stále nad 200 tisíci nově nakažených denně.

Přečtěte si také

Zoufalství evropských investorů

Před dvěma měsíci jsme se zde rozepsali na téma rizikové přirážky a atraktivita korporátních dluhopisů. Od té doby jsme pozorovali u firemních dluhopisů velmi příznivý vývoj. Tématem našich příspěvků však není primárně popis minulých katalyzátorů trhu, ale náš výhled.

Přečtěte si také

Zapomenuté mistrovské dílo, novinky o pravěkých Venuších i jeden krutý žertík

Tento týden je pro mě především ve znamení předaukční výstavy Umělci umělcům. Ve světě umění se ale odehrávají i jiné výstavy, objevy a novinky, o které vás samozřejmě nemůžu ochudit. Co by nemělo uniknout vaší pozornosti tentokrát?

Přečtěte si také

Státní dluhopisy: Trh, který přestal být trhem

Středobodem trhu je princip hledání tržní ceny, která vyrovnává měnící se poptávku a nabídku. To platí pro trh práce, zboží či kapitálu. Když se tento rys odstraní, přestává mít smysl mluvit o trhu. K tomuto stavu bohužel směřuje trh se státními dluhopisy v Japonsku a eurozóně.

Přečtěte si také