Top články

Střídání strachu a naděje

Září nebylo pro finanční trhy příznivé. Docházelo k odlivu kapitálu z rozvíjejících se ekonomik, dalšímu pádu komodit a v druhé polovině měsíce na veřejnost pronikl skandál automobilky VW. I výhled pro říjen zůstává spíše defenzivní.

Přečtěte si také

Sklo jako investice? Nepropásněte svou příležitost

Ceny za díla českých malířů dosahují na světových aukcích už velmi slušných hodnot. Dočká se podobného růstu i sklo? „Jsem přesvědčen, že po malířství přijdou na řadu další obory, ve kterých Češi dosáhli skvělých výsledků, jako je fotografie, meziválečný design nebo právě české sklo,“ říká kurátor výstavy Miroslav Zika. Myšlenka uspořádat výstavu Křehká síla skla se zrodila v J&T Bance. Jejím cílem je klientům, ale nejenom jim, zprostředkovat možnost získat v pravou chvíli kvalitní české umění. „Zaměřili jsme se na sklo, protože věříme, že se mezi Čechy v brzké době znovu objeví jeho krása a unikátnost. Domníváme se, že sklo je u nás na začátku nové éry, což se postupně odrazí v jeho pořizovací ceně, která je nyní na velmi přijatelné úrovni,“ vysvětluje záměr privátní bankéřka J&T Banky Petra Sobotková.

Přečtěte si také

Čína zahýbala světovými trhy, kolem Řecka je klid

Horší makroekonomické ukazatele Číny a snaha tamní vlády nejdříve o restrikci obchodování a dále o devalvaci juanu poslala čínský akciový index do medvědího trendu. Dění kolem Číny pravděpodobně i odsune zvýšení sazeb v USA, k němuž už měl FED nakročeno.

Přečtěte si také

Týdenní přehled - 41. týden

Obchodování v týdnu na přelomu září a října provázely velké výkyvy na obě strany. Prodejní tlak přinášela špatná data z Číny a svou roli mohlo hrát také pozicování investorů na konci měsíce a čtvrtletí. Na druhou stranu některá makrodata, jako rekordní spotřebitelská důvěra v USA či prodeje aut v USA, zase dodávaly akciím optimismus. Tento rozkolísaný vývoj nakonec v pátek zlomily horší data z amerického trhu práce, které akcie poslaly do ztrát. Slabší tvorba pracovních míst i absence růstu mezd razantně redukují očekávání, že Fedu bude letos či na začátku příštího roku zvyšovat sazby. Tato změna očekávání se odrazila v oslabení dolaru na 2týdenní minimum 1,13 USD/EUR.

Přečtěte si také

Týdenní přehled - 40. týden

Akciové trhy v uplynulém týdnu ztrácely, když od výraznějších propadů je zachránila pozitivní nálada v průběhu pátečního obchodování. Víkendové volby v Řecku nepřinesly výraznější překvapení a po vítězství Syrizy a potvrzení Tsiprase ve funkci premiéra se ve vztahu k mezinárodním věřitelům nic zásadního nemění. Z makroekonomických dat stojí za zmínku Index nákupních manažerů v Číně, který se dostal na nejnižší úroveň od března 2009 (47 bodu oproti oček. 47,5) a 2. revize HDP v USA, podle které americká ekonomika ve 2Q rostla rychleji, než trh očekával (3,9 % anualizovaně oproti oček. 3,7 %).

Přečtěte si také

K investování nyní stačí jen pár kliknutí

Na začátku září J&T Banka spustila novou elektronickou platformu pro obchodování na kapitálových trzích. Investiční účet klientům umožní investování do vybraných podílových fondů přímo z běžného účtu v J&T Bance. Investovat je tak nyní možné pohodlně prostřednictvím ePortálu.

Přečtěte si také

Objevte křehkou sílu skla

České sklo bylo ve světě vždycky pojmem, doma k němu ale pořád cestu hledáme. Výjimečnost toho materiálu představí ve společném projektu aukční dům Dorotheum, společnosti Moser, Lasvit a J&T Banka. Na výstavu naváže 15. října aukce, která bude zajímavou příležitostí pro české investory.

Přečtěte si také

Týdenní přehled - 39. týden

Uplynulý týden byl o zasedání amerického Fedu a sledování vývoje v Číně. Netradičně čtvrteční rozhodnutí a tisková konference Fedu nepřinesla zvýšení sazeb, což byl náš základní scénář. Nicméně Fed přišel se snížením výhledu na vývoj ekonomiky v dalších obdobích.

Přečtěte si také

J&T Banka hlásí za první pololetí miliardu čistého zisku

J&T Banka uzavřela podle neauditovaných konsolidovaných výsledků první pololetí roku 2015 s bilanční sumou ve výši 146,747 miliard korun, což představuje 17% meziroční nárůst. Čistý zisk za dané období činil 1,035 miliard korun a zaznamenal tak v meziročním porovnání 11% růst.

Přečtěte si také

Týdenní přehled - 36. týden

Finanční trhy i na začátku září svírala obava ze zpomalení globální ekonomiky. Jedinou výjimku přineslo čtvrteční zasedání ECB, kde Mario Draghi oznámil parametrické změny probíhajícího programu QE a naznačil, že v případě potřeby ECB může uvažovat o jeho dalším rozšíření

Přečtěte si také

Týdenní přehled - 34. týden

Uplynulý týden se investoři zaměřili opětovně na dění v Číně a na Řecko. Čína oznámila, že skončí s podporou tamního akciového trhu, což bylo negativně přijato investory, kteří mohutně vybírali své pozice po dřívějších podpůrných krocích ze strany vlády.

Přečtěte si také

Týdenní přehled - 33. týden

Uplynulý týden se investoři zaměřili na dění v Číně a na Řecko. Čínská centrální banka nečekaně uvolnila devalvační pásmo pro svou měnu a tím způsobila silnější výprodej na tamních aktivech především obchodovaných v zahraničí a rovněž na okolních měnách.

Přečtěte si také

Na investování nemusíte být sami

Kolektivní investování může být vhodnou volbou pro ty investory, kteří se nechtějí sami rozhodovat, do kterých konkrétních cenných papírů investovat své peníze. Správa portfolií je svěřena odborníkům, kteří neustále sledují dění na finančních trzích a okamžitě reagují na nové kurzotvorné události.

Přečtěte si také

Týdenní přehled - 31. týden

Uplynulý týden byl na vyspělých akciových trzích relativně klidný, přičemž makrodata ani zasedání centrálních bank nepřinesla výrazná překvapení.

Přečtěte si také

Kterak Jáchymov název slavnému dolaru dal

Dolar, přesněji řečeno americký dolar, je hlavní měnou globální ekonomiky posledních 70 let.

Přečtěte si také

Do Ostravy na Frantu

Tváří v tvář dílům jednoho z nejrespektovanějších českých i světových malířů se v létě ocitnete v ostravském Domě umění. Své práce tady vystavuje Franta alias František Mertl, který kdysi emigroval z Česka do Francie.

Přečtěte si také

Dva investiční tipy na léto

Léto nám začalo, většina z nás má již o místě a dopravě na svou dovolenou poměrně jasno, někteří však ještě stále loví mezi nabídkami na „poslední chvíli“. Rád bych vám představil také dva tipy na léto, ale tentokrát investiční: automobilku BMW a aerolinie American Airlines.

Přečtěte si také