Top články

ŘECKO STÁLE POD DROBNOHLEDEM

Dění kolem Řecka a zasedání centrálních bank Evropy a USA se staly hlavním tématem uplynulého měsíce. Netrpělivě očekávané zasedání ECB však nepřineslo žádné nové informace. ECB i nadále bude akceptovat vyšší volatilitu, kterou očekává s příchodem letních měsíců a plně podporuje současný status svého QE a nehodlá jej prozatím měnit.

Přečtěte si také

Řešením může být kombinace

Nová řada produktů v portfoliu J&T Banky nazvaná J&T Combi představuje spojení termínovaného vkladu a investice do fondu. Vámi vložené peněžní prostředky banka rozdělí na dvě poloviny – jednu uloží na termínovaný vklad se zvýhodněnou úrokovou sazbou a druhou polovinu investuje do podílových listů fondu.

Přečtěte si také

Týdenní přehled - 24. týden

V uplynulém týdnu byly akciové indexy ve vleku vyhrocující se situace v Řecku. Zatímco v polovině týdne převládl názor, že se blíží smírná dohoda mezi Řeckem a jeho věřiteli a akciové indexy rostly, v pátek dalo několik evropských politiků v čele s A. Merkelovou najevo, že řecká strana se chová zcela nekonstruktivně a že šance na dohodu klesá.

Přečtěte si také

Sága Řecko stále pokračuje

Zasedání centrálních bank a situace v Řecku. To nyní velmi bedlivě sledují analytici, aby vypozorovali jakékoliv změny v rétorice klíčových bank směrem k potenciální změně úrokových sazeb nebo predikovali dohodu s věřiteli.

Přečtěte si také

Tenisový turnaj v praze se povedl

Přelom dubna a května patřil v Praze tenisu. V areálu pražské Sparty se odehrál tenisový turnaj WTA s dotací 250 tisíc korun.

Přečtěte si také

Světový pohár v parkurovém skákání J&T Banka CSI***W Olomouc

Přečtěte si také

Budoucnost je v elektroenergetice

NOVÉ TECHNOLOGIE NAZNAČUJÍ, ŽE SKLADOVÁNÍ PŘEBYTEČNÉ ENERGIE BUDE BĚHEM DESETI PATNÁCTI LET CENOVĚ KONKURENCESCHOPNÉ. A TRH SE TÍM RADIKÁLNĚ ZMĚNÍ.

Přečtěte si také

Investory zaplavily výsledky

Výsledková sezona v USA je v plné proudu, výsledky ohlásilo hned 143 společností. Řecko stále nemá jasno a bankrot země tedy stále hrozí. Unipetrol překvapil pozitivními výsledky. Slovensko zahájilo nabídku 49 % Slovak Telekomu. To jsou hlavní zprávy z trhu za uplynulý týden.

Přečtěte si také

Výrazné vybírání zisků na akciových trzích

Naplno rozjetá výsledková sezóna v USA prošla prozatím bez reakce trhu a akcií. Naopak evropské akcie zahájily na konci týdne mírnou korekci, kterou v pátek razantně prohloubil globální propad akciových trhů. Ani pražská burza nebyla tento týden pozadu a přihodila hned několik zajímavých zpráv, které vám přináší náš pravidelný týdenní přehled.

Přečtěte si také

Rok 2014 znamenal pro J&T BANKU více než 20% meziroční nárůst bilanční sumy.

Ta ke konci sledovaného období přesáhla úroveň 133,8 miliard korun.

Přečtěte si také

Rozhovor s Petrou Černoškovou, ředitelkou turnaje J&T Banka Prague Open

Přečtěte si také

Týdenní přehled - 14. týden

Uplynulý zkrácený týden byl relativně chudý na významnější informace a tak investoři nadále sledovali především dění kolem Řecka. To jak již tradičně žádný výsledek nepřineslo a řešení situace se odsunulo na příští týden.

Přečtěte si také

Týdenní přehled - 12. týden

V uplynulém týdnu bylo výraznou událostí středeční zasedání Fedu. Čekalo se, zda Fed vypustí ze svého prohlášení slova o trpělivosti a tím naznačí zvyšování sazeb od června.

Přečtěte si také

Dluhopisy jsou pro investory dobře čitelné

Termínované vklady lákají svou bezpečností, neboť jsou ze zákona pojištěny, a předem známým výnosem. Ten je však v posledních letech velmi nízký, neboť kopíruje politiku ECB. Proto získávají na stále větší oblibě jiné „dobře čitelné“ produkty, jako jsou dluhopisy a dluhopisové fondy.

Přečtěte si také

Akcie pokračují v růstu

V průběhu února akciové trhy nadále posilovaly. Zvláště ty evropské zažily jeden z nejlepších měsíců v historii a posunuly se tak na několikaletá maxima. Nabízí se tedy otázka, jestli alespoň částečně nevzít na některých titulech profit – co je doma, se prostě počítá, žádného holuba na střeše si nikdy neupečete.

Přečtěte si také