Navigace
Top články

Nové výzvy pro rodinný majetek

Sametová revoluce nepřinesla lidem jen možnost svobodně nabývat majetek, ale dala jim do rukou také odpovědnost. Za posledních více než třicet let zde napříč obory vznikly stovky prosperujících firem a rodinných podniků. Spolu s nimi se pak rozrůstalo i rodinné bohatství. Dnes na podnikatele čeká nelehký úkol. Naučit se, jak spravovat rodinné bohatství, udržet tradici a předat majetek dalším generacím.

Přečtěte si také

Chorvatsko stále na špici zájmu českých turistů

Chorvatsko bylo jednou z prvních zemí, která po přísných opatřeních otevřela Čechům své hranice. Na české turisty už se tu těší, protože vědí, že se tato destinace každoročně těší jejich velkému zájmu. Klienti J&T Banky nyní mohou využít ojedinělou nabídku – speciální kód, díky němuž získají při rezervaci nejlepší možné ceny.

Přečtěte si také

Hypotéky nyní přejí nákupům nemovitostí

Změny vycházející z událostí posledních měsíců se nevyhnuly ani hypotečnímu trhu. Dlouho diskutovanou daň z nabytí nemovitosti vláda v dubnu zrušila, a to zpětně od prosince 2019. Tato daň činí 4 % z kupované nemovitosti, takže představuje zátěž v desítkách až stovkách tisíc. Nákup nemovitosti by tak měl pro kupujícího být výhodnější, neboť právě kupující tuto daň nad rámec kupní ceny nemovitosti musel zaplatit.

Přečtěte si také

Zlato na korunových maximech

Cena zlata z mimořádné situace, která nastala na jaře 2020, zatím výrazně profitovala. V dolarech vzrostla od začátku března o 12 % na dnešních cca 1760 USD za unci, v eurech o 11 % a v korunách dokonce o 16 %, jelikož růst ceny v dolarech se násobil s oslabením devizového kurzu koruny.

Přečtěte si také

Česká ekonomická elita volá po využití krize k restrukturalizaci tuzemského hospodářství

Čeští majitelé firem, podnikatelé a vrcholoví manažeři (ekonomická elita) nepočítají s rychlým oživením ekonomiky. Dokonce více než třetina počítá ne s pozvolným, ale s několikaletým zotavováním. Oproti krizi v roce 2008 více volají po pomoci ze strany státu. Ta by dle jejich názoru měla dosahovat výše až 560 miliard korun (10 % HDP), které by měl stát do české ekonomiky dodat. Schodek státního rozpočtu by pak stát měl řešit především zefektivňováním svého fungování a snižováním mandatorních výdajů, vyplývá to z aktuálního průzkumu J&T Banky.

Přečtěte si také

Děti do ústavů nepatří

Tisíce dětí žijí v ústavních zařízeních, a to včetně dětí mladších sedmi let. V jejich zájmu ale je, aby vyrůstaly v bezpečném prostředí rodiny. „Institut odebrání dítěte z rodiny by měl být krajním řešením v krajních situacích, kdy je rodič dítěti z nějakého důvodu bezprostředně nebezpečný,“ upozorňuje dětský psycholog Radek Ptáček.

Přečtěte si také

Stačí jen šlápnout do pedálů

Prodeje kol po uvolnění mimořádných opatření prudce vzrostly, servisy nestíhají odbavovat sportovce toužící seřídit si před novou sezonou svůj stroj. Cyklistika se těšila mezi Čechy vždy velké oblibě, nyní ale zájem o tento sport skokově stoupl a ke slovu se hlásí i nové trendy.

Přečtěte si také

Pojišťovny zatraktivnily životní pojištění

Smyslem životního pojištění je zajistit rychlou finanční pomoc v případě vážných zdravotních komplikací, nebo dokonce úmrtí pojištěného. „Aby ale životní pojištění v případě potřeby dobře fungovalo, tedy aby pojišťovna zaplatila co nejvíce a co nejrychleji, je potřeba o svou pojistnou ochranu pečovat a mít přehled o všech novinkách,“ říká Jaroslav Malec, ředitel odboru Pojištění ve společnosti J&T Leasing.

Přečtěte si také

Nebuďme nevděční

Solidní jízdu předvedly v posledních týdnech akciové trhy téměř po celém světě, červen pak aspiruje na další superzelený měsíc – tedy zatím, to je nutné zdůraznit.

Přečtěte si také

Martin Cimprich: Ragby mě snad jednou bude živit

Ragbistou roku 2019 se stal říčanský odchovanec Martin Cimprich. Hlasující experti ocenili především jeho výkony v reprezentaci. Martin hraje aktuálně za skotský klub Boroughmuir. Ragby by se rád věnoval na profesionální úrovni, myslí ale i na zadní vrátka – ve Skotsku studuje obor Business Management.

Přečtěte si také

Červen bude o naději

Covid a zase covid. Kolem tohoto slova se teď všechno točí. V Evropě a USA už dochází k postupnému oživování ekonomiky, novým ohniskem pandemie se stala Jižní Amerika. Analytici však začínají být mírně optimističtí a věří, že teď už se všechno začne rozjíždět.

Přečtěte si také

J&T Ventures je otevřený novým investorům

J&T Ventures investuje do inovativních mladých technologických firem – startupů – v rané fázi vývoje, a to zejména v regionu České republiky, střední a východní Evropy. Zatím se na trhu úspěšně etablovaly dva fondy s tímto názvem. Ten první, je uzavřeným podílovým fondem J&T Banky, který na trhu funguje více než 6 let. Fond označený jako římská dvě je pak loňskou novinkou a je investorům stále otevřený. Jak se fondům daří a kam směřují, prozradil spoluzakladatel fondu Adam Kočík.

Přečtěte si také