Navigace
Top články

Šéfka rodiny. Stála u zrodu J&T, teď se postará o vaši rodinu

Stojí tak trochu v pozadí, avšak kdybyste hledali nejsilnější ženský prvek ve finanční skupině J&T, byla by jím ona. Gabriela Lachoutová nemá ráda příkoří a chybám říká zkušenosti. Rodina je u ní na prvním místě, přesto má na svém pomyslném trojúhelníku, který se snaží mít v rovnováze, i práci a sebe samu.

Přečtěte si také

Unikátní výstava zavede návštěvníky do bytů plných umění

Po roční pauze vynucené především pandemií nemoci covid-19 se druhým ročníkem vrací úspěšná prodejní výstava J&T Banka Art Index Pop-up, na které budou k vidění nejnovější díla výkvětu současného mladého umění. A všechna díla navíc bude možné zakoupit přímo v průběhu výstavy.

Přečtěte si také

Pozitivní náladu podporuje výsledková sezóna i plány Fed

Poslední červencový týden nás čeká asi nejaktivnější týden, co se množství zveřejňovaných výsledků za druhý kvartál 2021 týká. Sledovat se budou především velká jména jako Tesla (pondělí), Microsoft, Visa, Apple, Google (úterý) či Facebook a Pfizer (středa). „Prozatím je výsledková sezóna důvodem pro udržení pozitivní nálady na riziková aktiva a trh již vyhlíží na zmíněná jména, že tento trend udrží,“ říká Milan Vaníček, ředitel odboru analýz finančního trh.

Přečtěte si také

Globální trh s NFT i top 10 českých aukcí hlásí rekordy

Je červenec a to mimo jiné znamená, že se můžeme podívat na čísla z prvních dvou kvartálů. A jsou to čísla pozitivní, ať už na českých aukcích, nebo v blockchainovém světě NFT. Pokochat se tentokrát můžeme i přehlídkami světových módních domů, které se letos konaly od Benátek a nechaly se inspirovat výtvarným uměním. Co dalšího by vám tento týden nemělo uniknout?

Přečtěte si také

Akcie a cestovní ruch

Akcie ze sektoru cestovního ruchu patřily k těm nejpostiženějším během pandemie covidu. Omezení zavedená právě v souvislosti s koronavirem doslova zmrazila tento silně rostoucí segment a vrátila ho o několik let, někdy skoro desítky let, zpět.

Přečtěte si také

Investice do hmyzí farmy?

Stále častěji se v souvislosti s globálními změnami klimatu spolu s přelidněním některých částí planety mluví o hmyzu jako o potravině budoucnosti. Vysoký obsah bílkovin a velmi nízká náročnost na chov v porovnání s tradičními hospodářskými zvířaty představuje řešení krize nedostatku půdy a s tím spojené odlesňování rozsáhlých ploch v jižní Americe a Africe nebo oteplování způsobené vypouštěním metanu dobytkem. Navíc kromě lidské stravy lze brouky a jejich larvy využít i jako krmivo pro domácí zvířata, krmivo pro narůstající umělý chov ryb nebo jako hnojivo.

Přečtěte si také

Da Vinciho žijící potomci, PornHub průvodce uměním a optimistické výhledy

Po dovolenkové pauze se znovu hlásím s novinkami ze světa umění. Slyšet bylo hodně o Leonardovi da Vincim – nejen že byla vydražena jeho několikacentimetrová kresba v přepočtu za 266 milionů korun, ale vědci navíc našli hned 14 žijících potomků tohoto renesančního umělce. Art Tactic mezitím spočítal obraty největších světových aukčních síní a přichází s optimistickým číslem. No a do světa umění směle vstupuje i pornoprůmysl: portál PornHub vydal tak trochu alternativního průvodce světovými muzei umění, aby do nich nalákal další návštěvníky.

Přečtěte si také

Banky budou možná opět smět vyplácet dividendy

V tomto týdnu bude stejně jako v tom uplynulém stěžejním investorským tématem výsledková sezóna za druhý kvartál 2021. Sledovat se budou jména jako Netflix, Intel, Twitter, SAP či Roche. „Začátek výsledkové sezóny prostřednictvím velkých investičních bank byl prozatím neutrální, a tak investoři budou vyhlížet pozitivnější informace,“ říká Milan Vaníček, ředitel odboru analýz finančního trh.

Přečtěte si také

Magazín Magnus tentokrát o přátelství

Jubilejní dvacáté vydání magazínu Magnus je věnováno tématu přátelství. Přátelství je totiž jedním z nejcennějších darů života.

Přečtěte si také

Patrik Tkáč, spoluzakladatel finanční skupiny J&T FINANCE GROUP SE, konsoliduje společné investice s Danielem Křetínským do holdingu J&T Capital Partners

V návaznosti na návrat do akcionářské struktury Energetického a průmyslového holdingu (EPH) a s ohledem na stále se rozšiřující portfolio investičních aktivit realizovaných s Danielem Křetínským konsoliduje Patrik Tkáč své vlastnické podíly ve společných projektech a zakládá holdingovou společnost J&T Capital Partners.

Přečtěte si také

Zámoří rozjíždí výsledkovou sezónu

Tento týden se již v zámoří naplno rozjede výsledková sezóna. Jako obvykle je její začátek ve znamení bankovních titulů (JPMorgan, Goldman Sachs, Bank of America, Wells Fargo), kromě většiny velkých amerických bank zveřejní čísla za druhý kvartál také například PepsiCo či Delta Air Lines.

Přečtěte si také

Technologické akcie opět posouvají rekordy

Akciové trhy na začátku června opět posilovaly, tentokrát se dařilo i technologickým akciím, když se zastavil růst výnosu amerických státních dluhopisů (u 10letých se výnos stabilizoval okolo 1,50 %). Před půlkou měsíce začal poměrně razantně posilovat americký dolar, došlo ke korekci na komoditách a následně komoditních titulech (v zásadě kromě ropy) a dolů se vydaly i akcie ze sektoru klasické ekonomiky. Tím pádem nám červen zakončil dolů index Dow Jones, vzhledem k velkému podílu klasické ekonomiky i evropské akcie během posledního měsíce mírně klesly.

Přečtěte si také

Kudy tudy k dividendám?

V humbuku pohybu cen různých aktiv oběma směry se někdy zapomíná, že i když si investor koupí akcii a sedne si do křesla, může mu z toho pravidelně na účet chodit příjem. Mnoho firem se totiž o zisky, resp. dividendy, dělí s vlastníky (akcionáři). Bylo by zvláštní, kdyby při nízkých sazbách dluhopisů a nízkých nájemních výnosech stály tyto dividendové výnosy stranou. A přesto mají různé trhy svá specifika od poměrně nevhodných přes „nic moc“ až po premianty.

Přečtěte si také

Výsledková sezona bude hrát prim

Červenec bude hlavně o výsledkové sezoně za druhý kvartál. Ta by měla vykazovat výraznou meziroční dynamiku, protože právě druhý kvartál 2020 byl nejvíce zasažen pandemií. I přes stále vylepšující se očekávání ze strany analytiků může být konečný výsledek ještě zajímavější, protože se zdá, že odhady jsou nadále poměrně konzervativní.

Přečtěte si také

Elektromobil (už) ano, nebo (ještě) ne?

Elektromobilita je na pochodu a ve směru ovládnout individuální dopravu, řekněme v příštích 10 až 15 letech. Může se nám to líbit, nebo nemusí, ale o směřování pohonu osobních automobilů je rozhodnuto, troufnu si říct.

Přečtěte si také

Protesty, krádeže, ztráty a nálezy

První červencové novinky ze světa umění jsou jedním slovem třaskavé. Od hojně diskutovaného protestu českých výtvarníků v Národní galerii, který se tak trochu otočil proti nim, přes Cenu Jindřicha Chalupeckého, která definitivně končí s oceňováním jediného laureáta, až po pár kriminálních záplatek s Picassem a Mondrianem v hlavních rolích.

Přečtěte si také

Výsledková sezóna může opět pozitivně překvapit

Tento týden bude v zámoří zkrácený o pondělní svátek. Domácí trh bude zavřený v pondělí a úterý rovněž z důvodu státních svátků. Začátek prázdnin tak bude poznamenán nižší aktivitou.

Přečtěte si také

Další kolo financování pro Rohlík Group pozitivní pro cenu J&T INVESTMENTS

Společnost Rohlík Group získala v novém kole financování od investorů 100 mil. EUR (cca 2,5 mld. Kč). Na navýšení kapitálu se nejvíce podílel americko-britský fond Index Ventures, dalšími investory jsou Quadrille Capital, J&T Banka (resp. J&T Investments), Enern a R2G. Nové prostředky jsou určeny k urychlení technologické inovace, k mezinárodní expanzi a k náboru nových zaměstnanců. Společnost v současnosti působí v České republice, Maďarsku a Rakousku, v brzké době má vstoupit na německý trh a nyní oznámila záměr pokračovat letos expanzí do Rumunska, Itálie, Francie a Španělska. Cílem skupiny je stát se „předním evropským hráčem“ v segmentu rozvozu potravin.

Přečtěte si také

Trhy postrádají výrazné impulzy

Tento týden bude poměrně chudý na politické události a na zasedání centrálních bank ve světě. V uplynulém týdnu došlo k výraznému uklidnění na akciových trzích, kdy se investoři překlenuli přes předchozí náznaky o budoucím utahování měnové politiky v USA.

Přečtěte si také

Umělá inteligence maluje Rembrandta a AirBnb nabízí noc u Gaudího

I minulý týden se odehrálo hned několik věcí, které stojí za vaši pozornost. Oslo se chystá na velkolepé otevření nové obrovské galerie, v Amsterdamu umělá inteligence dokončuje slavnou malbu Rembrandta van Rijn a v Barceloně budete moct přes AirBnb strávit jednu noc v ikonické stavbě Antonia Gaudího.

Přečtěte si také