Navigace
Top články

Ranní přehled čísel

Nadále pokračuje šíření koronavirové nákazy, a to především v Evropě. Celosvětově byla nákaza prokázána u 335 tis. osob (98 tis. vyléčeno) a počet mrtvých se blíží hranici 15 tis. Nadále vyhrocený průběh pokračuje v Itálii, kde byl koronavirus prokázán u 59 tis. osob, počet mrtvých dosáhl 5,5 tisíce a je vyšší než v Číně (3,3 tis.). V Evropě je zhoršená situace také ve Španělsku (28 tis. nakažených, 1,8 tis. mrtvých). Poslední dny došlo ke zhoršení situace v USA (32 tis. nakažených, 414 mrtvých). V ČR byla nákaza zatím prokázána u 1 120 osob a jeden pacient s koronavirem zemřel.

Přečtěte si také

Úspěšně umístěná pěti miliardová emise dluhopisů EPH

Přečtěte si také

Koronavirus - Dopad na vybrané korporátní dluhopisy

Přečtěte si také

Koronavirus a jeho vliv na vybrané korporátní dluhopisy

Vzhledem k bezprecedentním skutečnostem, které aktuálně doprovázejí dění kolem nákazy koronaviru, se zamýšlíme nad možným vlivem očekávané recese přinejmenším v Evropě na hospodaření vybraných emitentů dluhopisů.

Přečtěte si také

Koťátková, Kohout, Kaláb a taky Kintera

Pozici na první příčce J&T Banka Art Indexu pro letošní rok obhájila Eva Koťátková. Do první desítky se nově dostal Martin Kohout a skok na 32. příčku zaznamenal Jan Kaláb. To jsou hlavní závěry z letošní, již sedmé edice indexu nejvýraznějších současných umělců, který pro J&T Banku administruje ART+.

Přečtěte si také

S Magnusem za relaxem

Události posledních týdnů představují nápor na nervy, cestování do zahraničí asi nyní nikoho neláká, a tak vám přinášíme tipy na wellness a relaxaci v českých luxusních hotelech. Při objednávání nezapomeňte uplatnit své Magnus body.

Přečtěte si také

Tenisky: Sportovní obuv, nebo investice?

Miliony dolarů nemusí nutně ležet jen v akciích či jiných formách investic, ale mohou se zhodnocovat třeba i v botnících a papírových krabicích. Řeč je o jedné z těch nejběžnějších věcí denní spotřeby, která ovšem může být někdy velmi jedinečná. Investovat lze totiž také do tenisek.

Přečtěte si také

Děti z dětského doma nechce nikdo ubytovat

Společnost Soukromý dětský domov SOS 92 provozuje dětský domov, zabývá se doprovázením pěstounských rodin ve Středočeském kraji a zároveň pomáhá mladým lidem s přípravou na běžný život. „Je neuvěřitelné, jak obtížné bylo pronajmout si jako dětský domov byt pro mladé dospělé. Nikdo nás nechtěl, ani město, kde máme sídlo a kde jsme se ucházeli o tréninkový byt,“ říká ředitelka domova Tereza Jandová.

Přečtěte si také

Saudové nalili olej do ohně

Po určité stabilizaci finančních trhů v polovině prvního březnového týdne se výprodeje na trzích objevily znovu, když se investoři lekli rychlého šíření viru v Itálii a dalších zemích. O víkendu pak došlo k přilití oleje do ohně od Saudské Arábie, když se OPEC v pátek nedohodl na snížení těžby ropy.

Přečtěte si také

Koronavirus si začíná vybírat svou daň

Únorová čísla vykázala kvůli aktivním preventivním opatřením v Číně hluboký pokles, PMI indexy dokonce dosáhly nejnižší úrovně v historii. V březnu koronavirus naplno zasáhl Evropu, takže lepší data se očekávat nedají. A k tomu ty překvapivé kroky na trhu s ropou…

Přečtěte si také

J&T Money je opět Investicí roku

Již popáté vyhrál podílový fond J&T Money v soutěži Investice roku. Hodnocení fondů, které jsou investorům na českém trhu nabízeny, je založené na objektivních kritériích. Srovnání bere do úvahy výkonnost, podstupované riziko a dosahování nadvýnosu pro investora, a to vše s ohledem na stabilitu dosahovaných výsledků. J&T Money vyhrál v kategorii smíšených fondů a získal tak popáté titul Fincentrum & Swiss Life Select Investice roku 2019. Loňský rok zkrátka investičním fondům přál. Výkony mnohdy díky dobře zvolené strategii a silnému závěru roku dokonce překonaly očekávání. Jak vidí situaci na trhu Martin Kujal, portofilo manažer J&T Investiční společnosti?

Přečtěte si také