Navigace
Top články

Louvre v Abu Dhabi ukazuje novou tvář lidskosti

Stálo neuvěřitelné peníze, ale investice se arabským vládcům vyplatila. Pobočka muzea Louvre v emirátu Abu Dhabi patří k nejkrásnějším místům na světě. A místní expozice ukazuje, že lidstvo spojuje víc věcí, než které jednotlivé národy či etnika rozdělují.

Přečtěte si také

Virus dorazil na trhy!

Co v první polovině února trhy ještě ignorovaly, dorazilo na trhy během dneška. Strach z coronaviru se naplno projevil v dnešním obchodování, když další růst počtu nemocných v Itálii uzavřel některé oblasti a částečně omezil chod italské společnosti – ani některé fotbalové zápasy série A se nehrály!! To dopadlo na trh drtivě, takovou změnu na evropských indexech (skoro -4% během dne) si již dlouho nepamatuji.

Přečtěte si také

Nový koronavirus jako černá labuť

Investoři začátkem roku vyhlíželi podepsání dohody o clech mezi USA a Čínou. Tohoto aktu se skutečně dočkali, ovšem pozitivní nálada na trzích se nedostavila. Nečekaně se totiž objevila černá labuť v podobě koronaviru.

Přečtěte si také

S Magnusem do Tater

Na lyžování na přírodním sněhu to na českých horách zatím moc nevypadá, zkuste tedy vyrazit do nejbližších velehor. Najdete je u našich slovenských sousedů. Určitě při plánování cesty využijte své Magnus body – uplatníte je při objednávání ubytování, skipasu nebo při relaxaci.

Přečtěte si také

Daňové aspekty u životního pojištění a úvěrů na bydlení

Blíží se čas vypořádání daní. Zaměstnanci to mají o něco jednodušší. Pokud podepíší „růžové prohlášení“, stačí dodat zaměstnavateli potřebné doklady a on vše vyřídí. Ostatní musí daňové přiznání za rok 2019 doručit na finanční úřad do 1. dubna, respektive 1. července, pokud vám daňové přiznání zpracovává daňový poradce. Jaroslav Malec, ředitel odboru Pojištění ve společnosti J&T Leasing, vám objasní daňovou problematiku u životního pojištění a úvěrů na bydlení.

Přečtěte si také

Dolaroví milionář v objektivitu médií nevěří

Čeští dolaroví milionáři se domnívají, že média se dělí podle toho, komu fandí, ať už v politice, či byznysu. Ukázal to J&T Banka Wealth Report 2019, unikátní výzkum o chování a záměrech českých a slovenských dolarových milionářů.

Přečtěte si také

Rozhodně se nenudíme

Před dvěma týdny se zdálo, že dalšímu růstu nestojí nic v cestě. A přesto se něco objevilo. Virus. Koronavirus. Nejdřív se trhy lehce zhouply, s narůstající panikou ale bylo jasné, že to za dva dny vyřešeno nebude. Izolace ohrožených oblastí v Číně, rušení letů z jiných kontinentů do Číny, šíření nemoci i mimo tuto zemi – a paniku máme zde.

Přečtěte si také

Heureka Group vydává dluhopisy v hodně 2,5 mld korun.

Největší evropská skupina cenových srovnávačů nabízí možnost stát se jejím investorem. Na konci ledna začne umisťovat prostřednictvím J&T Banky a PPF banky 5leté dluhopisy. Výnos dluhopisů dosahuje 5,25 % p. a. s pololetním vyplácením. Jde o doposud největší objem dluhopisů v rámci e-commerce segmentu realizovaný na českém trhu. Dluhopisy s nominální hodnotou 10.000 Kč jsou veřejně nabízeny investorům v České republice a plánuje se jejich obchodování na Burze cenných papírů Praha. Koordinátorem emise je J&T Banka.

Přečtěte si také

Rohlik.cz Finance navyšuje emisi dluhopisů o 222 mil. Kč

Rohlik.cz Finance navyšuje k 31. 1. 2020 emisi dluhopisů ROHLIK FIN.6,60/23 o 222 mil. korun. Celková výše emise tak dosahuje 999 mil. Kč.

Přečtěte si také

Dolaroví milionáři vnímají EU pozitivně

Po patnácti letech členství v Evropské unii považují čeští dolaroví milionáři za její hlavní výhodu přístup na společný trh, přínos k bezpečnosti naší země a zvýšení naší konkurenceschopnosti. Ukázal to J&T Banka Wealth Report 2019, unikátní výzkum o chování a záměrech českých a slovenských dolarových milionářů.b

Přečtěte si také

Schovejte se před zimou do tropů

Dejte vale zimním plískanicím a pošmourné obloze, v tropech je nyní tak krásně. „Abychom vám zjednodušili výběr dovolené, připravili jsme po vás tipy na osvědčené lokality a speciální zážitky,“ říká Pavlína Salaba z J&T Concierge.

Přečtěte si také

Situace s Čínou se uklidňuje. Vyhrotí se nyní vztahy USA s Íránem?

V průběhu prosince panovala na akciových trzích pozitivní nálada, která byla podpořena především blížícím se podpisem obchodní dohody mezi USA a Čínou a rostoucími šancemi na řízený odchod Velké Británie z Evropské unie. Vstup do nového roku však přinesl vyhrocení vztahů mezi USA a Íránem.

Přečtěte si také

Tomáš Rampula: Digitalizace osobní kontakt klienta s poradcem nenahradí

V lednu nastoupil do J&T Banky na pozici ředitele Externího prodeje Tomáš Rampula. Zodpovědný bude za nastavení a rozvoj obchodní spolupráce s významnými distribučními partnery banky z řad finančních poradců. „Když banka nemá prakticky žádnou pobočkovou síť a zároveň chce svoje produkty dostat ke klientům, použije logicky tento efektivní prodejní kanál,“ vysvětluje.

Přečtěte si také

S Magnusem do Špindlerova Mlýna

Nejznámější český lyžařský resort, který opakovaně zvítězil v anketě WSA o nejlepší lyžařské středisko v Česku, vstoupil do další sezony. Využijte své body z klubu Magnus a vyrazte do Krkonoš nejen za skvělým lyžováním.

Přečtěte si také

Musí být umění krásné? Na otázky odpovídá hravá kniha z edice Magnus Art

Jak by asi vypadal rozhovor Vincenta van Gogha s Andym Warholem? Můžeme se smát v galeriích? A může si umělec skutečně dovolit úplně všechno, nebo i umění má nějaké nepřekročitelné mantinely?

Přečtěte si také

Aukční rok 2019: Rekordy a vzestup online prodejů

Po patnácti letech členství v Evropské unii považují čeští dolaroví milionáři za její hlavní výhodu přístup na společný trh, přínos k bezpečnosti naší země a zvýšení naší konkurenceschopnosti. Ukázal to J&T Banka Wealth Report 2019, unikátní výzkum o chování a záměrech českých a slovenských dolarových milionářů.

Přečtěte si také