Navigace
Top články

Umění a kultura pomáhají přežít tuto těžkou dobu

Přečtěte si také

Na rozcestí

Poslední týdny na akciových trzích daly téměř zapomenout na probíhající pandemii koronaviru a hlavně na její ekonomické dopady. Na akciových trzích převládala pozitivní nálada, vyjádřeno akciovými indexy, ale nůžky se nám výrazně rozevřely. Zatímco technologické tituly odmazaly veškeré letošní ztráty, ostatní tituly dále drží ztráty okolo −30 % od začátku roku, nejvíce postižené sektory ještě více. Je čas nabrat akcie ze „staré školy“? To kdybych věděl…

Přečtěte si také

Za vínem po Evropě

Charlie Chaplin řekl, že civilizovaní lidé směřují tam, kde zraje víno. Pokud se nyní za vínem nemůžete osobně vydat, nechte si ho přivézt. Přinášíme vám tipy na vína z celé Evropy, která stojí za to ochutnat.

Přečtěte si také

Světlo na konci tunelu

Tématem číslo jedna je stále covid-19, situace už ale vypadá o něco optimističtěji. V dubnu se akciím povedlo odmazat část předešlých významných ztrát a investoři reagují pozitivně na obrat v epidemiologických křivkách i na informace o postupném otevírání ekonomik.

Přečtěte si také

Ročník 2019 bude vydařený. Těšte se na vína Kolby a Reisten

Usilovná práce na vinicích se vinařství Kolby a Reisten vyplácí. „Ročník 2019 vypadá výborně. Vyšší řady vín budeme lahvovat v srpnu, na trh se dostanou nejdříve na podzim. Víno potřebuje čas,“ říká Vlastimil Nešetřil z J&T Wine Holding.

Přečtěte si také

Situace se uklidňuje

Vývoj na trzích byl v posledních týdnech velmi překotný. Od poslední únorové dekády, kdy trhy začaly dramaticky padat až do minim dosažených 23. března, ztratily akciové trhy v rozvinutém světě zhruba třetinu hodnoty.

Přečtěte si také

„Svět bude jiný, ale odvaha a trpělivost se vždycky budou vyplácet,“ říká Daniel Drahotský, ředitel J&T Investiční společnosti.

Přečtěte si také

Stále na pozitivní vlně

Mírně optimistická nálada i nadále vládne akciovým trhům, proto i my pokračujeme v pozitivním trendu posledních týdnů. Od dalšího mírného růstu akcie neodradila ani špatná čísla o nezaměstnanosti, propad průmyslové aktivity ve světě nebo horší výsledky některých společností za první čtvrtletí. Dokonce ani turbulence a prudký propad kontraktů s ropou se na jejich výkonu nijak nepodepsal.

Přečtěte si také

Rohlik.cz Finance navýšil emisi dluhopisů o 166 500 000 Kč

Přečtěte si také

Investiční rada: Neinvestujte do ropy za nízkou cenu!

Mnozí drobní investoři hledají u profesionálů investiční tipy, jak vydělat. Někdy je ale nutné jít proti proudu a doporučit, hlavně co nedělat. Standardní investiční rada je koupit levně a prodat draho. Pokud nyní cena ropy propadla v USA i do záporných hodnot, tak je levná a někteří si řeknou, že je dobré do ní investovat. Ne, není. Je sice levná, ale vzhledem k nástrojům to není dobrá investiční myšlenka.

Přečtěte si také

Hypotékám se vloni moc nedařilo. Letos bude ještě hůře…

Přečtěte si také

Pojišťovny počítají s koronavirem i útoky hackerů

Přečtěte si také