Navigace
Top články

Více dní, více koní, více zážitků

Šestý ročník mezinárodních závodů v parkurovém skákání J&T Banka CSI3*-W Olomouc se uskuteční v Equine Sport Centru od 19. do 23. června. Ze čtyřdenního mítinku se tak stává pětidenní. Příležitost dostanou nově i jezdci a koně na nižší úrovni.

Přečtěte si také

Do firemních dluhopisů tečou miliardy. Některé emise jsou sice "toxické," ale trh je funkční, říká J&T Banka

Přečtěte si také

Vinylové desky hlásí návrat. A můžou vám i vydělat

Zajděte na půdu nebo k prarodičům. Možná tam máte zaprášenou desku, která vám vydělá dost peněz. Kdysi zapomenutý obchodní artikl se totiž stal vyhledávaným zbožím pro sběratele z celého světa a globální poptávka žene nahoru i díla, která byla donedávna odsouzena k zapomenutí.

Přečtěte si také

Český Nápad roku: Boty, které vás naučí běhat

Celkem 174 inovativních nápadů a projektů přihlásili začínající podnikatelé z České i Slovenské republiky do letošního dvanáctého ročníku soutěže Vodafone Nápad roku, jehož je J&T BANKA partnerem už šest let. Ucházeli se o investice ve výši až 20 milionů korun, příležitosti v zahraničí nebo odborný mentoring a zpětnou vazbu.

Přečtěte si také

J&T Ventures slaví úspěch. Chystá už druhý investiční fond

Venture kapitálový fond nabízí začínajícím společnostem nejen finanční prostředky pro růst a rozvoj, ale také pomoc s nastavením obchodní strategie, podporou expanze na zahraniční trhy a manažerské zkušenosti. „Výkonnost prvního fondu je už na dvojnásobku hodnoty, své zkušenosti jsme se proto rozhodli investorům nabídnout i v dalším otevíraném fondu,“ říká Adam Kočík z J&T Ventures.

Přečtěte si také

Životní úspěch pro beachvolejbalisty: perun a dejv berou z domácího turnaje stříbro

České jedničky Ondřej Perušič a David Schweiner dosáhli v rámci čtyřhvězdičkového turnaje světové série FIVB v Ostravě na fantastický výsledek – v hvězdami nabité konkurenci nestačili pouze na současné světové jedničky Anderse Mola a Christiana Söruma a s domácím turnajem se rozloučili se stříbrnými medailemi na krku.

Přečtěte si také

Přání klientů se mění. Osobní zkušenost a prožitek rozhoduje

Za dvacet let existence, kdy banka službu Concierge nabízí, se její podstata zásadně změnila. Od původního záměru naučit klienty si majetek také řádně užít, kdy převažovaly především exotické dovolené, cesty za poznáním, nákup nejnovějších kolekcí či účast na nedostupných akcích, se preference klientů posouvají k více praktickým věcem.

Přečtěte si také

S Magnusem za vínem z Pálavy

Pod svahy Pálavy kousek od vrchu Děvína funguje už 20 let vinařství Reisten, butikové vinařství zaměřené na produkci prémiových pálavských vín, zejména odrůd Ryzlink vlašský, Ryzlink rýnský a Rulandské bílé. Letošní ročník bude první, který vznikne pod novým majitelem – společností J&T Wine Holding. Využijte body Magnus a ochutnejte průřez jeho nabídkou.

Přečtěte si také

Rok 2018: rekordní počet dluhopisových emisí

J&T Banka uzavřela, dle auditovaných konsolidovaných výsledků, loňský rok s bilanční sumou ve výši 150,10 miliard korun, což představuje téměř 5% nárůst. Čistý zisk za dané období činil 2,08 miliardy korun.

Přečtěte si také

Kapitálový trh roste, na jeho fungování má zájem i vláda

Češi bohatnou a o své peníze se stále více učí starat. Důkazem je objem investic v České republice, který na konci roku 2018 činil více než 1,37 bilionu korun. Jen pro srovnání – výdaje státního rozpočtu na loňský rok byly 1,4 bilionu korun stejně jako příjmy.

Přečtěte si také

Trump se s Čínou zatím nedohodl

Trh stále vyhlíží dohodu mezi USA a Čínou, k té ale zatím nedochází. Vina je prý na straně Číny. Ukončení rozhovorů a zvýšení vzájemných cel by byl negativní faktor, který by se silně projevil do ocenění finančních aktiv. Květen je tedy pro investory stále tak trochu nejistý.

Přečtěte si také

J&T Banka Ostrava Beach Open přivítá návštěvníky už podruhé

Ve středu 29. května bude v Dolních Vítkovicích úvodním hvizdem zahájen čtyřhvězdičkový turnaj Světové série FIVB J&T Banka Ostrava Beach Open. Mezi přihlášenými týmy jsou české obhájkyně loňského prvenství Barbora Hermannová s Markétou Nausch Slukovou i držitelé zlatých medailí z olympijských her a světových šampionátů.

Přečtěte si také

Čas na oddech?

Další měsíc roku 2019 je za námi a na akciových trzích můžeme napsat – další pozitivní měsíc za námi. Tentokrát se zadařilo i evropským titulům, když trh vnímá blížící se dohodu mezi USA a Čínou (již příští pátek podpis?) a konečně zapracoval na výkonu i finanční sektor – banky a pojišťovny v eurozóně si připsaly opravdu pěkný měsíc.

Přečtěte si také

Další bludný omyl v jaderné energetice

Ukazuje se, že opustit jadernou energetiku, i když pravděpodobně jen dočasně, bude pro české politiky mentálně velmi těžké. Dnes už to ale visí doslova na vlásku.

Přečtěte si také