První čtvrtletí znamenalo pro J&T Banku nárůst bilanční sumy, počtu klientů a zisku

1-minutové čtení


J&T BANKA, jedna z nejvýznamnějších privátních bank na českém trhu, uzavřela první čtvrtletí s čistým ziskem 536 milionů korun, což je 1,5krát více v meziročním porovnání. Provozní zisk za dané období činil 1,036 miliardy.

Devětatřiceti procentní nárůst zaznamenala v meziročním porovnání bilanční suma, která ke konci března dosáhla výše přes 121 miliard korun. Nárůst byl způsoben především opětovným navýšením klientských vkladů, které meziročně vzrostly o 36 % na hranici 96 miliard korun. Dynamický meziroční růst (+ 33 %) zaznamenaly v prvním čtvrtletí také úvěry, když překročily výši 56 miliard korun a významně tak ovlivnily čistý úrokový výnos. Ten na konci března činil 730 milionů korun (+ 64 %). Banka je tak připravena i nadále na financování dalších projektů.

Banka ke konci prvního čtvrtletí vykázala kapitálovou přiměřenost na úrovni 13,3 %, čímž splňuje i přísnější obezřetnostní požadavky v důsledku nové regulace Evropské unie CRR / CRD IV platná od 1. 1. 2014. Ke konci března došlo zároveň k ukončení dlouholeté spolupráce s ratingovou agenturou Moody´s. „Evropská regulatorika v oblasti kapitálového řízení bank ve značné míře demotivuje systémově menší peněžní ústavy v dobrovolné spolupráci s ratingovými agenturami. Požádali jsme proto agenturu Moody´s o stažení ratingu J&T Banky,“ komentuje ukončení spolupráce Igor Kováč, člen představenstva J&T Banky.