Daniel Drahotský nově v čele J&T Investiční společnosti

1-minutové čtení

Od počátku října stojí v čele investiční společnosti skupiny J&T Finance Group SE Daniel Drahotský, dlouholetý šéf Finančních trhů J&T BANKY. V roli ředitele společnosti vystřídá Miloslava Zábojníka.

Daniel Drahotský svou kariéru začínal před 20 lety jako portfolio manažer a později ředitel společnosti Wood&Company Funds a dále pokračoval jako šéf investičního poradenství pro institucionální klienty v České spořitelně. Jeho nástup na pozici generálního ředitele J&T Investiční společnosti je tak jakýmsi symbolickým návratem ke kořenům.

Jednou ze strategických priorit společnosti, která převážně tuzemským investorům spravuje více než 28 miliard korun, je výrazné rozšíření nabídky fondů pod značkou J&T.

„Společně s kolegy pracujeme na přípravě nových portfolií, které budou viditelným rozšířením investičního záběru J&T. Našim klientům plánujeme otevřít svět private equity a private debt a umožnit jim tak se podílet na výnosech běžné veřejnosti nedostupných investiční příležitostí,“ říká Dan Drahotský.

Spolu s Danielem Drahotským přichází do čela J&T Investiční společnosti Petra Tomisová, která bude nově zodpovědná za administraci a back-office. Daniel s Petrou nahradí ve vedení investiční společnosti Miloslava Zábojníka a Evu Bryndovou, kteří za 20 let svého působení ve firmě odvedli skvělou práci a na své přání se budou dále soustředit na portfolio management a administraci fondů.

Daniel Drahotský od roku 2010, kdy nastoupil do J&T BANKY vedl oddělení Finančních trhů,  byl především zodpovědný za řízení a strategii v oblasti investičních produktů a služeb. Na pozici šéfa Finančních trhů ho nahradí Petr Vodička.