Naším krédem je přinášet vždy něco navíc, a to nejen u developerských projektů. Proto J&T Real Estate na konci října podpořila slavnostní vyhlášení prestižní ankety Armádní sportovec roku.
Pokud chce sportovec uspět, musí být vytrvalý, nevzdat se při prvním neúspěchu a mít i štěstí. Olympionici by mohli vyprávět. A podobné je to i v developmentu, kde jsou vytrvalost a trpělivost jedním z klíčových požadavků, abyste tento obor mohli vůbec dělat. Jen povolovací procesy trvají v Česku několik let, odradit nás nemohou ani dílčí neúspěchy na cestě k realizaci stavby. A že jich bývá hodně.
Se sportem nás toho tedy spojuje mnohem víc, než by se na první pohled mohlo zdát. Proto jsme se stali generálním partnerem ankety Armádní sportovec roku a jsme hrdí na to, že i díky naší podpoře Armádního sportovního centra Dukla se na letošním galavečeru mohlo sejít tolik výborných sportovců a olympijských medailistů pohromadě.
Letošní anketu ovládli vítězové z Paříže. Kajakář Josef Dostál v pomyslné bitvě olympijských šampionů trumfl dalšího zlatého medailistu, kanoistu Martina Fuksu, mimochodem vítěze loňského ročníku této ankety. Na bronzové pozici se umístila rovněž bronzová olympijská medailistka v oštěpu Nikola Ogrodníková. Rozhodovalo hlasování trenérů, funkcionářů a odborníků Dukly.
V osmadvacetileté historii ankety usedl Dostál na duklácký trůn už podruhé. Poprvé si ovace užíval před osmi lety, kdy si z olympijských her v Riu přivezl stříbro a bronz. Letos v Paříži si na kilometrové trati dojel pro zlato, titul získal i na mistrovství světa na neolympijské pětistovce. Při přebírání ocenění přiznal, že ho mrzí, že se neudělovala rovnou dvě první místa. Rád by totiž na stupni vítězů stál společně s Martinem Fuksou, protože i on by si to podle něj zasloužil.
Upřímnost, stejně jako skromnost a přátelskost, které jsem měl možnost zažít během večera s olympijskými ikonami, mě na chvíli dostala do trochu jiného světa. A potěšila v tom, že i s takovými vlastnostmi se dá vítězit. Nebo spíše díky nim! Všichni do jednoho totiž potvrdili, že jedna výhra toho v jejich životě tolik neznamená. Druhý den je potřeba opět vstát a pustit se do práce stejně poctivě jako předtím.
Mezi nejlepší šestici se probojovali také oštěpařský mistr Evropy a čtvrtý muž z olympiády Jakub Vadlejch, parašutista Hynek Tábor (vicemistr světa v přesnosti přistání) a vodní slalomářka Martina Satková, která byla druhá v celkovém hodnocení Světového poháru mezi kanoistkami. Pocty se dostalo rovněž legendám, které se v letošním roce loučily s aktivní kariérou – atletům Pavlu Maslákovi, Vítězslavu Veselému a veslařům Miroslavu Vraštilovi s Jiřím Šimánkem.
Ocenění si z Domu armády neodnesli jen jednotlivci, ale i týmy. A to jak ti v kategorii malých kolektivů, které vévodili již zmínění veslaři Šimánek a Vraštil, tak celé týmy úspěšných sportovců, kterým bylo při předávání často děkováno. Vždyť kde by byl dnes Martin Fuksa bez svého táty, mimochodem také mistra světa v kanoistice, který ho řadu let úspěšně trénuje.
I my věříme v dobrý tým, v němž každý ze členů přispívá k celkovému úspěchu. Začíná to finanční rozvahou, datovými vstupy, architektonickým návrhem, kolečkem povolovacích procesů, pokračuje to samotnou stavbou a kolaudací a pomyslný gól do branky musí vstřelit obchodní tým spolu s marketingem, který dokáže projekt prodat. Za vítězstvím tedy nikdy nestojí jednotlivec, ale tým. Ve sportu i v developmentu.