Investoři sledují vývoj úrokových sazeb v USA

1-minutové čtení
J&T specialista
sdílení

Petr jako hlavní ekonom sleduje údaje z ekonomiky a finančních trhů, které následně analyzuje, prezentuje a komunikuje dále. Cílem jeho práce je co nejvíce zlepšit výchozí bod pro správné rozhodování o investicích a dalších krocích banky. 


#Ekonomika

V tomto týdnu se pozornost investorů bude upínat především na středeční zasedání americké centrální banky Fed. Změna sazeb se neočekává, ale trh bude sledovat komentáře naznačující další kroky centrální banky a výhled na vývoj úrokových sazeb.


„Trh první snížení sazeb Fedu čeká až na podzim, pravděpodobně v listopadu, a případný cyklus snižování sazeb se tak odsouvá do příštího roku,“ říká hlavní ekonom J&T Banky Petr Sklenář.

Makroekonomický kalendář bývá tradičně druhý týden v měsíci relativně prázdný. Za zmínku stojí středeční data o inflaci v USA za květen (oček. 3,4 % r/r). V Evropě po jednotlivých zemích budou zveřejněna detailní inflační data, ve čtvrtek pak také souhrnná průmyslové výroby za celou eurozónu za duben. Z korporátních výsledků pak představí čísla za fiskální druhý kvartál Broadcom (středa).


Upozornění

Uvedené informace představují názor J&T Banka, a.s., který vychází z aktuálně dostupných informací v čase jeho zhotovení k výše uvedenému dni. Uvedené informace nepředstavují nabídku, investiční poradenství, investiční doporučení k nákupu či prodeji jakýchkoliv investičních nástrojů ani analýzu investičních příležitostí. Uvedené prognózy nejsou spolehlivým ukazatelem budoucí výkonnosti. J&T Banka, a.s., nenese žádnou odpovědnost, která by mohla vzniknout v důsledku použití informací uvedených v tomto materiálu. O případné vhodnosti investičních nástrojů se poraďte se svým bankéřem, investičním zprostředkovatelem nebo jeho vázaným zástupcem.