Investoři vyhlížejí dosažení vrcholu úrokových sazeb

1-minutové čtení
J&T specialista
sdílení

Milan Vaníček vede a koordinuje oddělení Research (výzkum finančních trhů), které se zamýšlí nad investičním výhledem a sestavuje investiční strategii, resp. zasazuje ji do očekávaného ekonomického a politického vývoje.


#Ekonomika

Tento týden bude v zámoří zkrácený o pondělí, kdy se v USA a v Kanadě slaví Labor Day a burzy zůstanou zavřené. 

Týden bude relativně chudý na události, neboť nejsou v plánu žádná zasedání centrálních bank a výsledková sezóna firem za druhý kvartál roku je již u konce.


„Proto se domníváme, že trhy budou reflektovat páteční data o zaměstnanosti v USA, která přinesla za srpen 187 tisíc nových pracovních míst, což je nad očekáváním trhu, ale i poněkud pomalejší růst mezd,“ říká Milan Vaníček, ředitel odboru analýz finančního trhu.

To může trh přesvědčit o tom, že si americký Fed bude moci v září dovolit první pauzu ve zvyšování sazeb po mnoha měsících. Akcioví investoři by takový krok vnímali příznivě, neboť by naznačoval možné dosažení vrcholu úrokových sazeb. „Z toho důvodu máme na příští týden mírně pozitivní výhled,“ dodává Milan Vaníček.


Makroekonomický výhled 

Z hlediska makrodat budou analytici sledovat v úterý podnikové objednávky v USA za červenec (oček. −2,5 % m/m po +2,3 %) a rovněž čínský index nákupních manažerů ve službách Caixin za srpen (oček. 53,7 b. po 54,1), ve středu americký index nákupních manažerů ISM ve službách za srpen (oček. 52,4 b. po 52,7) a konečně ve čtvrtek data o čínských exportech a importech a také německou průmyslovou výrobu za červenec (oček. −0,5 % m/m po 87221,5 %).


Upozornění

Uvedené informace představují názor J&T Banka, a.s., který vychází z aktuálně dostupných informací v čase jeho zhotovení k výše uvedenému dni. Uvedené informace nepředstavují nabídku, investiční poradenství, investiční doporučení k nákupu či prodeji jakýchkoliv investičních nástrojů ani analýzu investičních příležitostí. Uvedené prognózy nejsou spolehlivým ukazatelem budoucí výkonnosti. J&T Banka, a.s., nenese žádnou odpovědnost, která by mohla vzniknout v důsledku použití informací uvedených v tomto materiálu. O případné vhodnosti investičních nástrojů se poraďte se svým bankéřem, investičním zprostředkovatelem nebo jeho vázaným zástupcem.