Sazka Group: Sněmovna zamítla vyšší zdanění hazardu

1-minutové čtení
J&T specialista
sdílení

Milan Lávička je senior analytik finančních trhů, sleduje, co se na finančních trzích děje a zaměřuje se hlavně na sektory financí a energetiky. Součástí jeho práce je také připravování pravidelných informací pro klienty. Daňový balíček, který poslanecká sněmovna schválila v noci ze čtvrtka na pátek, nepočítá se zvýšením daňových sazeb z hazardu.

Daňový balíček, který poslanecká sněmovna schválila v noci ze čtvrtka na pátek, nepočítá se zvýšením daňových sazeb z hazardu. Schválen tak nebyl ani návrh na zvýšení daně z loterií z 35 na 55 %, ani návrh premiéra Babiše na zvýšení spodní sazby daně z 23 na 25 % pro kurzové sázky. Zvýšení loterijní daně na 55 % začalo být rizikem především poté, co ho podpořil rozpočtový výbor sněmovny. Odpadnutí nejistoty spojené s takto výrazným zásahem do hospodaření Sazky, respektive Sazka Group, je z pohledu držitelů dluhopisů pozitivní.


Upozornění

Uvedené informace představují názor J&T Banka, a.s., který vychází z aktuálně dostupných informací v čase jeho zhotovení k výše uvedenému dni. Uvedené informace nepředstavují nabídku, investiční poradenství, investiční doporučení k nákupu či prodeji jakýchkoliv investičních nástrojů ani analýzu investičních příležitostí. Uvedené prognózy nejsou spolehlivým ukazatelem budoucí výkonnosti. J&T Banka, a.s., nenese žádnou odpovědnost, která by mohla vzniknout v důsledku použití informací uvedených v tomto materiálu. O případné vhodnosti investičních nástrojů se poraďte se svým bankéřem, investičním zprostředkovatelem nebo jeho vázaným zástupcem.