Banky: Další diskuze o případném zavedení sektorové daně

1-minutové čtení
J&T specialista
sdílení

Milan Lávička je senior analytik finančních trhů, sleduje, co se na finančních trzích děje a zaměřuje se hlavně na sektory financí a energetiky. Součástí jeho práce je také připravování pravidelných informací pro klienty. 
Místopředseda poslaneckého klubu KDU-ČSL Michael Kohajda řekl, že strana je připravena k diskuzi o zavedení sektorové daně na banky. Pro zavedení této daně je také STAN, podle místopředsedy strany Ondřeje Lochmana by tato daň mohla přinést do státního rozpočtu více jak 10 mld. Kč ročně (přibližně 10 % celkového zisku bank za minulý rok). Ministr financí Zbyněk Stanjura uvedl, že se vyjádří až po případném jednání koalice. Situace ohledně případného zavedení sektorové daně zůstává již delší dobu neměnná, kdy ODS, TOP 09 a větší část opozice jsou proti této dani. Nicméně pokračující debata o tomto tématu zůstává rizikem pro akcie bank.


Upozornění

Uvedené informace představují názor J&T Banka, a.s., který vychází z aktuálně dostupných informací v čase jeho zhotovení k výše uvedenému dni. Uvedené informace nepředstavují nabídku, investiční poradenství, investiční doporučení k nákupu či prodeji jakýchkoliv investičních nástrojů ani analýzu investičních příležitostí. Uvedené prognózy nejsou spolehlivým ukazatelem budoucí výkonnosti. J&T Banka, a.s., nenese žádnou odpovědnost, která by mohla vzniknout v důsledku použití informací uvedených v tomto materiálu. O případné vhodnosti investičních nástrojů se poraďte se svým bankéřem, investičním zprostředkovatelem nebo jeho vázaným zástupcem.