CZG: Konečný objem emise dluhopisů téměř 2 mld. Kč

1-minutové čtení
J&T specialista
sdílení

Pavel Ryska pracuje jako senior analytik v Research týmu, který patří do divize finančních trhů. Jádrem jeho práce je analýza hospodaření firem, které mají své akcie či dluhopisy na veřejném trhu, tedy burze.  Česká zbrojovka Group (CZG) oznámila, že k 27. 1. 2022 vydala nové dluhopisy v objemu 1,998 mld. Kč a se sazbou 6M Pribor plus 1,4 %.

Česká zbrojovka Group (CZG) oznámila, že k 27. 1. 2022 vydala nové dluhopisy v objemu 1,998 mld. Kč a se sazbou 6M Pribor plus 1,4 %. Úroková sazba je v souladu s dřívějšími informacemi, přičemž objem je u horní hranice indikovaného rozsahu 1,5 – 2 mld. Kč. CZG uvedla, že vydala větší objem dluhopisů vzhledem k silné poptávce investorů. Dluhopisy jsou přijaty k obchodování na pražské burze. Účelem emise je refinancování dluhu a další expanze společnosti.


Upozornění

Uvedené informace představují názor J&T Banka, a.s., který vychází z aktuálně dostupných informací v čase jeho zhotovení k výše uvedenému dni. Uvedené informace nepředstavují nabídku, investiční poradenství, investiční doporučení k nákupu či prodeji jakýchkoliv investičních nástrojů ani analýzu investičních příležitostí. Uvedené prognózy nejsou spolehlivým ukazatelem budoucí výkonnosti. J&T Banka, a.s., nenese žádnou odpovědnost, která by mohla vzniknout v důsledku použití informací uvedených v tomto materiálu. O případné vhodnosti investičních nástrojů se poraďte se svým bankéřem, investičním zprostředkovatelem nebo jeho vázaným zástupcem.