Udrží výsledková sezóna podporu u rizikových aktiv?

2-minutové čtení
J&T specialista
sdílení
J&T Redakce
Na začátku srpna budou trhy sledovat pokračování výsledkové sezóny. Její dosavadní vyznění je pro trhy spíše podpůrným faktorem a další vyznění bude utvářet investorský sentiment. Vedle výsledkové sezóny bude se začátkem měsíce zveřejněno mnoho makroekonomických dat, která pomohou trhu dotvářet si obrázek o stavu ekonomiky a o možných budoucích krocích měnové politiky.


„Na příští týden jsme neutrální s tím, že výsledková sezóna může udržet podporu u rizikových aktiv i přes vydatnou sadu makrodat patřících k začátku měsíce,“ říká Milan Vaníček, ředitel odboru analýz finančního trhu. 

Z domácích zpráv své výsledky zveřejní v pondělí Erste Group a ve středu Komerční banka. U Erste Group se očekává 17% meziroční růst čistého zisku na 661 mil. EUR a celkově pokračování solidních trendů. „Naplnění projekcí za druhý kvartál povede zřejmě k potvrzení či navýšení celoročního výhledu, což by mělo být pro titul pozitivní informací,“ uvádí Milan Vaníček.

Komerční banka by měla představit 44% meziroční růst čistého zisku na 4,5 mld. Kč, za nímž by mělo stát robustní zlepšení provozního zisku (+51 % r/r).  Silná čísla by měla potvrdit dobrou kondici banky. „Naopak přítěží budou úvahy o bankovních daních, které budou do vyřešení této otázky tlumit větší investorský zájem,“ upozorňuje Vaníček.

Zvýší ČNB  opět sazby?

Čtvrteční ČNB by měla doručit zvýšení sazeb o 0–25 bazických bodů. Trh bude sledovat, jak se bude profilovat nové složení bankovní rady, resp. jaký je její aktuální názor na měnovou politiku a její budoucnost v aktuálním prostředí (zvýšená inflace).

Makroekonomický výhled 

Z makroekonomických zpráv se analytici zaměří v USA na pondělní ISM průmyslu za červenec (oček. 52 po 53 bodech m/m), středeční podnikové objednávky za červen (oček. 1,0 po 1,6 % m/m), ISM služeb za červenec (oček. 54 po 55,3 bodu m/m) a páteční měsíční data z trhu práce za červen (oček. 250 po 372 tisících pracovních míst).

V Německu se soustředí na pondělní maloobchodní tržby za červen (oček. 0,3 po 1,2 % m/m), čtvrteční podnikové objednávky za červen (oček. −0,7 po +0,1 % m/m) a páteční průmyslovou produkci za červen (−0,2 po +0,2 % m/m).

V Číně bude pozornost věnována pondělní Caixin PMI průmyslu za červenec (oček. 51,5 po 51,7 bodu m/m) a středeční Caixin PMI služeb za červenec (oček. 54 po 54,5 bodu m/m).


Upozornění

Uvedené informace představují názor J&T Banka, a.s., který vychází z aktuálně dostupných informací v čase jeho zhotovení k výše uvedenému dni. Uvedené informace nepředstavují nabídku, investiční poradenství, investiční doporučení k nákupu či prodeji jakýchkoliv investičních nástrojů ani analýzu investičních příležitostí. Uvedené prognózy nejsou spolehlivým ukazatelem budoucí výkonnosti. J&T Banka, a.s., nenese žádnou odpovědnost, která by mohla vzniknout v důsledku použití informací uvedených v tomto materiálu. O případné vhodnosti investičních nástrojů se poraďte se svým bankéřem, investičním zprostředkovatelem nebo jeho vázaným zástupcem.