Makro: Průmysl nadále vykazuje utlumený vývoj

1-minutové čtení
J&T specialista
sdílení

Petr jako hlavní ekonom sleduje údaje z ekonomiky a finančních trhů, které následně analyzuje, prezentuje a komunikuje dále. Cílem jeho práce je co nejvíce zlepšit výchozí bod pro správné rozhodování o investicích a dalších krocích banky. 
Akcie na Wall Street se během pátečního obchodování ponořily do červených čísel a indexy si tak připsaly již druhý ztrátový týden v řadě. Na trzích panuje opatrnost před středečním zasedáním Fedu, obzvláště po vyšších únorových číslech z inflace. Dolar si připsal s rostoucími výnosy na dluhopisech nejlepší týden od poloviny ledna. Hlavní index S&P 500 nakonec ztratil necelých 34 bodů (-0,65 %; 5 117,09 b.). Z makrodat investory zklamal především větší březnový propad průmyslové aktivity v oblasti New Yorku (Empire Manufacturing). V čele poklesu stál technologický sektor. Akcie spol. Adobe (-13,67 %; 492,46 USD) zažily nejhorší den za posledních 18 měsíců poté, co výrobce čipů zklamal slabším výhledem vzhledem k současnému boomu na poli umělé inteligence. Propadlíkem dne se pak po opatrném výhledu a očekávaném poklesu tržeb v první polovinu tohoto roku staly akcie spol. Groupon (-30,71 %; 12,59 USD).


Upozornění

Uvedené informace představují názor J&T Banka, a.s., který vychází z aktuálně dostupných informací v čase jeho zhotovení k výše uvedenému dni. Uvedené informace nepředstavují nabídku, investiční poradenství, investiční doporučení k nákupu či prodeji jakýchkoliv investičních nástrojů ani analýzu investičních příležitostí. Uvedené prognózy nejsou spolehlivým ukazatelem budoucí výkonnosti. J&T Banka, a.s., nenese žádnou odpovědnost, která by mohla vzniknout v důsledku použití informací uvedených v tomto materiálu. O případné vhodnosti investičních nástrojů se poraďte se svým bankéřem, investičním zprostředkovatelem nebo jeho vázaným zástupcem.