ČEZ: Vrchní soud pravomocně rozhodl ve sporu se Správou železnic

1-minutové čtení
J&T specialista
sdílení

Milan Lávička je senior analytik finančních trhů, sleduje, co se na finančních trzích děje a zaměřuje se hlavně na sektory financí a energetiky. Součástí jeho práce je také připravování pravidelných informací pro klienty. 
Vrchní soud v Praze definitivně rozhodl o tom, že Správa železnic musí zaplatit ČEZu 726 mil. Kč za objednanou a neodebranou elektřinu v roce 2011 a k tomu 664 mil. Kč na úrocích. Rozhodnutí se tímto stává pravomocným. Odvolání SŽ ohledně sporu o elektřinu za rok 2010 v podobném objemu stále čeká na projednání, nicméně se dá očekávat, že rozhodnutí bude obdobné jako pro rok 2011. Vrchní soud tímto potvrdil verdikt soudu nižší instance, jako pozitivní bereme, že se celá záležitost po 13 letech konečně blíží ke svému závěru.    


Upozornění

Uvedené informace představují názor J&T Banka, a.s., který vychází z aktuálně dostupných informací v čase jeho zhotovení k výše uvedenému dni. Uvedené informace nepředstavují nabídku, investiční poradenství, investiční doporučení k nákupu či prodeji jakýchkoliv investičních nástrojů ani analýzu investičních příležitostí. Uvedené prognózy nejsou spolehlivým ukazatelem budoucí výkonnosti. J&T Banka, a.s., nenese žádnou odpovědnost, která by mohla vzniknout v důsledku použití informací uvedených v tomto materiálu. O případné vhodnosti investičních nástrojů se poraďte se svým bankéřem, investičním zprostředkovatelem nebo jeho vázaným zástupcem.