ČNB snížila úrokové sazby o 25 bodů na 6,75 %

1-minutové čtení
J&T specialista
sdílení

Petr jako hlavní ekonom sleduje údaje z ekonomiky a finančních trhů, které následně analyzuje, prezentuje a komunikuje dále. Cílem jeho práce je co nejvíce zlepšit výchozí bod pro správné rozhodování o investicích a dalších krocích banky. Bankovní rada České národní banky (ČNB) dnes podle očekávání snížila úrokové sazby o 25 bazických bodů na 6,75 % (2T repo). Ze strany ČNB jde o první snížení sazeb od roku 2020. Dosud ČNB držela sazby rok a půl beze změny na úrovni 7,00 %.


Bankovní rada České národní banky (ČNB) dnes podle očekávání snížila úrokové sazby o 25 bazických bodů na 6,75 % (2T repo). Ze strany ČNB jde o první snížení sazeb od roku 2020. Dosud ČNB držela sazby rok a půl beze změny na úrovni 7,00 %. Rozhodnutí okomentuje na tiskové konferenci v 15:45 guvernér ČNB Aleš Michl.

 

Koruna k euru v reakci na rozhodnutí oslabila asi o 10 haléřů na 24,57 CZK/EUR.


Upozornění

Uvedené informace představují názor J&T Banka, a.s., který vychází z aktuálně dostupných informací v čase jeho zhotovení k výše uvedenému dni. Uvedené informace nepředstavují nabídku, investiční poradenství, investiční doporučení k nákupu či prodeji jakýchkoliv investičních nástrojů ani analýzu investičních příležitostí. Uvedené prognózy nejsou spolehlivým ukazatelem budoucí výkonnosti. J&T Banka, a.s., nenese žádnou odpovědnost, která by mohla vzniknout v důsledku použití informací uvedených v tomto materiálu. O případné vhodnosti investičních nástrojů se poraďte se svým bankéřem, investičním zprostředkovatelem nebo jeho vázaným zástupcem.