J&T BANKA přináší skupinu fondů životního cyklu J&T LIFE

2-minutové čtení

Ode dneška nabídku produktů J&T BANKY rozšířilo hned několik fondů životního cyklu s názvem J&T LIFE. Fondy s proměnlivou strukturou portfolia jsou primárně vhodné pro pravidelné investování k pevnému horizontu. S očekávaným začátkem čerpání v letech 2025, 2030 a 2035 jsou vhodným řešením pro tvorbu dlouhodobých rezerv, ať už na důchod nebo dětem do začátku. Klienti banky mohou do fondů investovat od tří tisíc korun měsíčně.

„J&T LIFE jsme s kolegy stavěli tak, aby nám dodaly potřebný dlouhodobý výnos a přitom byly peníze vždy k dispozici. Postavili jsme je vlastně pro sebe a věříme, že je víc takových, kdo potřebuje investovat jako my,“ komentuje vznik skupiny fondů Daniel Drahotský, ředitel divize Finanční trhy J&T BANKY.

Investiční strategie fondů J&T LIFE spočívá v postupné a řízené změně složení portfolia od dynamických a potenciálně vysoce výnosných aktiv, k investicím výrazně konzervativnějším, zaměřeným na minimalizaci rizik. V portfoliu se tak objeví akcie, dluhopisy, reality či komodity včetně zlata. Na konci deklarovaného období budou portfolio fondu tvořit převážně nástroje peněžního trhu a dluhopisy.

„Portfolia fondů J&T LIFE jsme nastavili a chceme řídit tak, aby s únosnou mírou cenových výkyvů dosahovala vysokých výnosů srovnatelných s akciovými trhy. Inspirovali jsme se konceptem tzv. permanentního portfolia, kdy se váha jednotlivých složek neustále dorovnává,“ říká k investiční strategii Daniel Drahotský a dodává: „Další nespornou výhodou fondů je, že na rozdíl od termínovaných vkladů, stavebních spoření či životních pojistek máte peníze k dispozici bez sankcí a ihned, pokud je potřebujete.“

J&T LIFE 2025 | J&T LIFE 2030 | J&T LIFE 2035