ČNB: Změnu sazeb dnes nečekáme

1-minutové čtení
J&T specialista
sdílení

Petr jako hlavní ekonom sleduje údaje z ekonomiky a finančních trhů, které následně analyzuje, prezentuje a komunikuje dále. Cílem jeho práce je co nejvíce zlepšit výchozí bod pro správné rozhodování o investicích a dalších krocích banky. 
Dnes, 21. června, se opět sejde bankovní rada České národní banky (ČNB) a bude řešit otázku nastavení měnové politiky. Spolu s trhem očekáváme, že úrokové sazby (7,00 %) zůstanou opět beze změny, i když se asi znova objeví hlasy pro zvýšení sazeb. V květnu zvýšení sazeb neprošlo jen těsně (hlasování 4:3), ale v posledních týdnech byla zveřejněná data spíše mírně protiinflační, a to by mělo i oslabit důvody pro zvýšení sazeb. Celkově očekáváme, že stabilita sazeb ČNB by mohla vydržet nejen letos, ale i do začátku příštího roku kvůli riziku pomalejšího zpomalování inflace a rychlejšímu růstu mezd.


Upozornění

Uvedené informace představují názor J&T Banka, a.s., který vychází z aktuálně dostupných informací v čase jeho zhotovení k výše uvedenému dni. Uvedené informace nepředstavují nabídku, investiční poradenství, investiční doporučení k nákupu či prodeji jakýchkoliv investičních nástrojů ani analýzu investičních příležitostí. Uvedené prognózy nejsou spolehlivým ukazatelem budoucí výkonnosti. J&T Banka, a.s., nenese žádnou odpovědnost, která by mohla vzniknout v důsledku použití informací uvedených v tomto materiálu. O případné vhodnosti investičních nástrojů se poraďte se svým bankéřem, investičním zprostředkovatelem nebo jeho vázaným zástupcem.