CPI PG: Investhold a Verali podaly na Kypru další žalobu

1-minutové čtení
J&T specialista
sdílení

Pavel Ryska pracuje jako senior analytik v Research týmu, který patří do divize finančních trhů. Jádrem jeho práce je analýza hospodaření firem, které mají své akcie či dluhopisy na veřejném trhu, tedy burze.  Společnost CPI Property Group (CPI PG) včera informovala, že se dozvěděla o žalobě podané na Kypru, kterou na ni podaly společnosti Investhold a Verali.


Společnost CPI Property Group (CPI PG) včera informovala, že se dozvěděla o žalobě podané na Kypru, kterou na ni podaly společnosti Investhold a Verali. Tyto společnosti patřící Marku Čmejlovi a Jiřímu Divišovi již podaly žalobu na CPI PG u soudu v New Yorku, kde společnost žalovaly o náhradu škod za údajné poškození minoritních akcionářů při převzetí společnosti Orco. Tato žaloba byla letos v září soudem v New Yorku definitivně odmítnuta. Čmejla a Diviš nyní žalují CPI PG na Kypru o 535 mil. EUR. CPI PG uvedla, že žalobu i uvedenou sumu považuje za zcela nepodložené a že se bude opět proti žalobám hájit všemi prostředky. Doplňujeme, že podle soudu v New Yorku je adekvátním místem pro případnou žalobu Lucembursko, kde však žalobci neuspěli v r. 2015. Proto je možné, že soud na Kypru žalobu rovněž odmítne jako neopodstatněnou. Zprávu považujeme za neutrální vzhledem k obchodovaným dluhopisům CPI Finco Slovakia, které se obchodují na bratislavské burze.


Upozornění

Uvedené informace představují názor J&T Banka, a.s., který vychází z aktuálně dostupných informací v čase jeho zhotovení k výše uvedenému dni. Uvedené informace nepředstavují nabídku, investiční poradenství, investiční doporučení k nákupu či prodeji jakýchkoliv investičních nástrojů ani analýzu investičních příležitostí. Uvedené prognózy nejsou spolehlivým ukazatelem budoucí výkonnosti. J&T Banka, a.s., nenese žádnou odpovědnost, která by mohla vzniknout v důsledku použití informací uvedených v tomto materiálu. O případné vhodnosti investičních nástrojů se poraďte se svým bankéřem, investičním zprostředkovatelem nebo jeho vázaným zástupcem.