CPI PG: Investhold a Verali podaly na Kypru další žalobu

1-minutové čtení
J&T specialista


Společnost CPI Property Group (CPI PG) včera informovala, že se dozvěděla o žalobě podané na Kypru, kterou na ni podaly společnosti Investhold a Verali.

Společnost CPI Property Group (CPI PG) včera informovala, že se dozvěděla o žalobě podané na Kypru, kterou na ni podaly společnosti Investhold a Verali. Tyto společnosti patřící Marku Čmejlovi a Jiřímu Divišovi již podaly žalobu na CPI PG u soudu v New Yorku, kde společnost žalovaly o náhradu škod za údajné poškození minoritních akcionářů při převzetí společnosti Orco. Tato žaloba byla letos v září soudem v New Yorku definitivně odmítnuta. Čmejla a Diviš nyní žalují CPI PG na Kypru o 535 mil. EUR. CPI PG uvedla, že žalobu i uvedenou sumu považuje za zcela nepodložené a že se bude opět proti žalobám hájit všemi prostředky. Doplňujeme, že podle soudu v New Yorku je adekvátním místem pro případnou žalobu Lucembursko, kde však žalobci neuspěli v r. 2015. Proto je možné, že soud na Kypru žalobu rovněž odmítne jako neopodstatněnou. Zprávu považujeme za neutrální vzhledem k obchodovaným dluhopisům CPI Finco Slovakia, které se obchodují na bratislavské burze.


Upozornění

Uvedené informace představují názor J&T Banka, a.s., který vychází z aktuálně dostupných informací v čase jeho zhotovení k výše uvedenému dni. Uvedené informace nepředstavují nabídku, investiční poradenství, investiční doporučení k nákupu či prodeji jakýchkoliv investičních nástrojů ani analýzu investičních příležitostí. Uvedené prognózy nejsou spolehlivým ukazatelem budoucí výkonnosti. J&T Banka, a.s., nenese žádnou odpovědnost, která by mohla vzniknout v důsledku použití informací uvedených v tomto materiálu. O případné vhodnosti investičních nástrojů se poraďte se svým bankéřem, investičním zprostředkovatelem nebo jeho vázaným zástupcem.