Inflace tlumí dlouhodobý zájem o vybrané investice

1-minutové čtení
J&T specialista
sdílení
J&T Redakce
Začátek dubna bude i nadále ve znamení války na Ukrajině a o makroekonomickém vývoji, respektive jeho vlivu na dlouhodobé výnosy. Jakékoliv informace z jednání mezi Ukrajinou a Ruskem bezprostředně doléhají na trhy a jinak tomu nebude ani v dalším týdnu.

Trh se dívá s nadějí k dalšímu vývoji, ale postupné kroky jako požadované rublové platby za ruský plyn pozitivní nadšení výrazně mírní a spíše přináší nervozitu. Vedle válečného konfliktu na trhy stále výrazněji doléhá vývoj (růst) výnosů na státních dluhopisech, které se zvyšují kvůli inflačnímu tlaku a reakci centrálních bank na něj. Výraznější růst dlouhodobých sazeb negativně dopadá do valuací jednotlivých aktiv.

„I pro tento týden jsme nadále velmi opatrní s tím, že ukrajinský konflikt bude přinášet zvýšenou volatilitu a inflační vývoj může tlumit dlouhodobý zájem o vybrané investice obecně,“ říká Milan Vaníček, ředitel odboru analýz finančního trhu. 

Makroekonomický výhled

Z makroekonomických zpráv se analytici zaměří v USA na pondělní podnikové objednávky za únor (oček. −0,6 po +1,4 % m/m), úterní ISM služeb za březen (oček. 58,6 po 56,5 bodu m/m) a středeční zápis z posledního jednání FOMC. V Německu se soustředí na středeční podnikové objednávky za únor (oček. −0,1 po +1,8 % m/m) a čtvrteční průmyslovou produkci za únor (oček. 0,2 po 2,7 % m/m).   


Upozornění

Uvedené informace představují názor J&T Banka, a.s., který vychází z aktuálně dostupných informací v čase jeho zhotovení k výše uvedenému dni. Uvedené informace nepředstavují nabídku, investiční poradenství, investiční doporučení k nákupu či prodeji jakýchkoliv investičních nástrojů ani analýzu investičních příležitostí. Uvedené prognózy nejsou spolehlivým ukazatelem budoucí výkonnosti. J&T Banka, a.s., nenese žádnou odpovědnost, která by mohla vzniknout v důsledku použití informací uvedených v tomto materiálu. O případné vhodnosti investičních nástrojů se poraďte se svým bankéřem, investičním zprostředkovatelem nebo jeho vázaným zástupcem.