Komerční banka táhla pražskou burzu výše

1-minutové čtení
J&T specialista
sdílení

Milan dělí svou makléřskou činnost na dvě části – exekuční a konzultační. Exekuční se skládá z přijímání klientských pokynů a jejich realizace na trzích. Konzultační je tvořena rozhovory s klienty, nejčastěji o akciích a dluhopisech.   
První obchodní červencový pátek probíhal na světových akciových trzích v poklidném duchu, když evropské akciové indexy kolísaly v těsné blízkosti nuly. Napříč sektory se v Evropě dařilo především realitním a technologickým společnostem. Slabší den si naopak vybral finanční či energetický sektor. Index PX se v průběhu dne na rozdíl od svých západoevropských protějšků držel výhradně v zeleném teritoriu a páteční obchodování uzavřel o 0,68 % silnější na hodnotě 1 152,13 bodů. Nejvíce rostoucím titulem pražského parketu se staly akcie Komerční banky (779 Kč, +2,5 %), následovány Stock Spirits (80,2 Kč, +1,91 %) a CZG (425 Kč, +1,19 %). Obě tyto emise ale zaznamenaly výrazně podprůměrný denní objem a celková hodnota jejich obchodů zůstala na nižších násobcích stovek tisíc korun. Burzovní peloton uzavíraly akcie Philip Morris ČR (14 500 Kč, 0 %) a Moneta Money Bank (81,7 Kč, 0 %). Zobchodovaný objem lehce zaostal za dlouhodobým denním průměrem.


Upozornění

Uvedené informace představují názor J&T Banka, a.s., který vychází z aktuálně dostupných informací v čase jeho zhotovení k výše uvedenému dni. Uvedené informace nepředstavují nabídku, investiční poradenství, investiční doporučení k nákupu či prodeji jakýchkoliv investičních nástrojů ani analýzu investičních příležitostí. Uvedené prognózy nejsou spolehlivým ukazatelem budoucí výkonnosti. J&T Banka, a.s., nenese žádnou odpovědnost, která by mohla vzniknout v důsledku použití informací uvedených v tomto materiálu. O případné vhodnosti investičních nástrojů se poraďte se svým bankéřem, investičním zprostředkovatelem nebo jeho vázaným zástupcem.