J&T BANKA a AMISTA uzavřely strategické partnerství

2-minutové čtení

J&T BANKA a investiční společnost AMISTA, největší tuzemský správce a administrátor fondů kvalifikovaných investorů, uzavřely strategické partnerství s cílem nabídnout investorům nejširší portfolio služeb v oblasti fondů kvalifikovaných investorů (FKI) v České republice. Partnerství se promítá také do akcionářské struktury investiční společnosti, v níž J&T BANKA převzala 9,9% podíl zakladatele Víta Vařeky. Zároveň se akcionáři společnosti stávají ředitel AMISTY, Ondřej Horák, spolu s dalšími manažery, Petrem Janouškem a Pavlem Barešem. Významná změna v akcionářské struktuře v sobě odráží nejen synergii se skupinou J&T, ale také kontinuitu reprezentovanou dosavadním managementem. Zakladatel AMISTY, Vít Vařeka, nadále zůstává minoritním spoluvlastníkem.


„Věříme, že s růstem zájmu privátních klientů o investice budou vznikat další specializované FKI fondy. AMISTA má jako nezávislý poradce a správce silný tým i dlouholeté zkušenosti se zakládáním a provozem fondů kvalifikovaných investorů, nabízí tak pro vznikající FKI ideální zázemí. Věříme, že partnerství zároveň otevírá nové možnosti zakladatelům FKI fondů při propagaci, získávání kapitálu a financování investic,“ uvedl Štěpán Ašer, generální ředitel a člen představenstva J&T BANKY.

„Jsem velmi rád, že dnes můžeme oznámit vstup tak prestižního partnera, jakým je J&T BANKA, do naší společnosti. Díky novému partnerství se AMISTA bude moci ještě intenzivněji zaměřit na svůj cíl poskytovat investorům na českém trhu ty nejlepší služby při správě fondů kvalifikovaných investorů,“ řekl Vít Vařeka, zakladatel společnosti AMISTA, a dodal: „Jsem rovněž potěšen, že spoluvlastnickou úlohu budou zastávat manažeři, kteří do společnosti za patnáct let jejího působení přinesli úžasnou energii a know-how, a stojí tak za jejím úspěchem.“

Z nového partnerství a výzev se těší také Ondřej Horák, výkonný ředitel a předseda představenstva společnosti AMISTA, který jejího zakladatele doplnil: „Těším se na novou etapu života naší společnosti. Obliba fondů kvalifikovaných investorů trvale roste, objem investic se během posledních pěti let zdvojnásobil. Společně chceme tento segment posouvat dál k naprosté spokojenosti i těch nejnáročnějších klientů,“ zakončil Ondřej Horák.  

Právě na míru stavěné služby pro náročné klienty chtějí partneři na trhu nabídnout. Věří, že spojení těchto dvou společností přinese současným, ale i budoucím investorům do fondů společnosti AMISTA především rozšíření portfolia služeb.