Naznačí ČNB, co plánuje s měnovými rezervami?

1-minutové čtení
J&T specialista
sdílení
J&T Redakce
Konec září by se měl obejít bez výraznějších plánovaných tržních impulzů. Investoři budou nadále rozebírat poslední zasedání Fedu a geopolitickou situaci. To jsou nadále rizikové faktory pro větší nákupní zájem o riziková aktiva. „Proto jsme i pro příští týden vůči rizikovým aktivům opatrní,“ říká Milan Vaníček, ředitel odboru analýz finančního trhu.

Domácí trh bude zkrácen o středeční státní svátek. Ve čtvrtek proběhne zasedání České národní banky, kde se očekává ponechání sazeb na 7,0 %. Sledovat se bude jakýkoliv komentář k nakládání s měnovými rezervami především směrem k směnnému kurzu.

Philip Morris zveřejní výsledky

Rovněž ve čtvrtek zveřejní svá čísla za první pololetí Philip Morris ČR. Na nekonsolidované bázi je očekáván růst čistého zisku na 2,0 mld. Kč (+7,8 % r/r). „Odhadujeme, že se postupně vracela přeshraniční poptávka po běžných cigaretách po uvolnění covidových restrikcí. To by mělo umožnit vedle růstu tržeb i zlepšení marží. Celkově očekáváme sled solidních čísel,“ konstatuje Milan Vaníček.

Makroekonomický výhled 

Z makroekonomických zpráv se analytici zaměří v USA na úterní objednávky zboží dlouhodobé spotřeby za srpen (oček. beze změny −0,1 % m/m) a páteční spotřebitelský sentiment měřen univerzitou v Michiganu za září (oček. beze změny 59,5 bodu m/m).

V Německu se soustředí na pondělní indexy IFO za září, kde se očekává lehký pokles u všech položek a čtvrteční spotřebitelskou inflaci CPI za září (oček. 9,5 po 7,9 % r/r). V Číně se koncentruje na páteční PMI průmyslu za září (oček. beze změny 49,4 bodu m/m) a PMI služeb za září (oček. beze změny 52,6 bodu m/m). 


Upozornění

Uvedené informace představují názor J&T Banka, a.s., který vychází z aktuálně dostupných informací v čase jeho zhotovení k výše uvedenému dni. Uvedené informace nepředstavují nabídku, investiční poradenství, investiční doporučení k nákupu či prodeji jakýchkoliv investičních nástrojů ani analýzu investičních příležitostí. Uvedené prognózy nejsou spolehlivým ukazatelem budoucí výkonnosti. J&T Banka, a.s., nenese žádnou odpovědnost, která by mohla vzniknout v důsledku použití informací uvedených v tomto materiálu. O případné vhodnosti investičních nástrojů se poraďte se svým bankéřem, investičním zprostředkovatelem nebo jeho vázaným zástupcem.