Sazka Group: Výrazné zvýšení loterijní daně by vedlo k omezení aktivit

1-minutové čtení
J&T specialista
sdílení

Milan Lávička je senior analytik finančních trhů, sleduje, co se na finančních trzích děje a zaměřuje se hlavně na sektory financí a energetiky. Součástí jeho práce je také připravování pravidelných informací pro klienty. Podle generálního ředitele Sazky Roberta Chvátala by výrazný růst loterijní daně z 35 na 55 %, který navrhuje poslanec Pavel Bělobrádek, vedl k výraznému omezení aktivit Sazky v ČR.

Podle generálního ředitele Sazky Roberta Chvátala by výrazný růst loterijní daně z 35 na 55 %, který navrhuje poslanec Pavel Bělobrádek, vedl k výraznému omezení aktivit Sazky v ČR. Sazka by byla nucena uzavřít přibližně polovinu terminálové sítě a celý segment stíracích losů by se stal ztrátovým. Distribuce hlavních loterijních her by se pak musela podle Chvátala přesunout pouze na internet. O změnách ve zdanění loterií začnou poslanci jednat tento týden.


Upozornění

Uvedené informace představují názor J&T Banka, a.s., který vychází z aktuálně dostupných informací v čase jeho zhotovení k výše uvedenému dni. Uvedené informace nepředstavují nabídku, investiční poradenství, investiční doporučení k nákupu či prodeji jakýchkoliv investičních nástrojů ani analýzu investičních příležitostí. Uvedené prognózy nejsou spolehlivým ukazatelem budoucí výkonnosti. J&T Banka, a.s., nenese žádnou odpovědnost, která by mohla vzniknout v důsledku použití informací uvedených v tomto materiálu. O případné vhodnosti investičních nástrojů se poraďte se svým bankéřem, investičním zprostředkovatelem nebo jeho vázaným zástupcem.