Rohlik.cz: Další restrikce na obchody pomohou rozvážkovým službám

1-minutové čtení
J&T specialista
sdílení

Pavel Ryska pracuje jako senior analytik v Research týmu, který patří do divize finančních trhů. Jádrem jeho práce je analýza hospodaření firem, které mají své akcie či dluhopisy na veřejném trhu, tedy burze.  Vláda ČR včera omezila maloobchodní prodej včetně prodeje potravin, kdy zakázala prodej v neděli a v ostatní dny nařídila obchodům mít zavřeno mezi 20:00 a 5:00.

Vláda ČR včera omezila maloobchodní prodej včetně prodeje potravin, kdy zakázala prodej v neděli a v ostatní dny nařídila obchodům mít zavřeno mezi 20:00 a 5:00. Tento krok může podle nás dále podpořit zájem spotřebitelů o nákup potravin od rozvážkových služeb jako Rohlik.cz, které jsou alternativou k prodeji v kamenných obchodech. Nařízení vlády zatím platí do 3. 11., do kdy je prozatím schválen nouzový stav, ale prodloužení nouzového stavu je pravděpodobné.


Upozornění

Uvedené informace představují názor J&T Banka, a.s., který vychází z aktuálně dostupných informací v čase jeho zhotovení k výše uvedenému dni. Uvedené informace nepředstavují nabídku, investiční poradenství, investiční doporučení k nákupu či prodeji jakýchkoliv investičních nástrojů ani analýzu investičních příležitostí. Uvedené prognózy nejsou spolehlivým ukazatelem budoucí výkonnosti. J&T Banka, a.s., nenese žádnou odpovědnost, která by mohla vzniknout v důsledku použití informací uvedených v tomto materiálu. O případné vhodnosti investičních nástrojů se poraďte se svým bankéřem, investičním zprostředkovatelem nebo jeho vázaným zástupcem.