Komentář k pátečnímu obchodování

1-minutové čtení
J&T specialista
sdílení
Michal Znojil
Pražská burza zakončila týden opět v červených číslech poklesem o 1,13 %. V týdenním vyjádření index PX odepsal téměř 3 % a dostal se na nejnižší úrovně od konce května.

Pražská burza zakončila týden opět v červených číslech poklesem o 1,13 %. V týdenním vyjádření index PX odepsal téměř 3 % a dostal se na nejnižší úrovně od konce května. V pátek se nedařilo především finančním titulům, které se dostaly pod výraznější prodejní tlak. Největší pokles zaznamenaly akcie Erste Bank, které odepsaly 3,5 % na závěrečnou cenu 518 Kč. Prodejní talk byl znát také u akcií KB, které zakončily slabší o 2,08 % na závěrečné ceně 494,50 Kč. Burza dosáhla solidní obchodní aktivity, která byla soustředěna především do závěrečné aukce, kde proběhlo převažování indexu CECE a indexu PX. Celkový objem obchodů byl nadprůměrných 708 mil. korun.     


Upozornění

Uvedené informace představují názor J&T Banka, a.s., který vychází z aktuálně dostupných informací v čase jeho zhotovení k výše uvedenému dni. Uvedené informace nepředstavují nabídku, investiční poradenství, investiční doporučení k nákupu či prodeji jakýchkoliv investičních nástrojů ani analýzu investičních příležitostí. Uvedené prognózy nejsou spolehlivým ukazatelem budoucí výkonnosti. J&T Banka, a.s., nenese žádnou odpovědnost, která by mohla vzniknout v důsledku použití informací uvedených v tomto materiálu. O případné vhodnosti investičních nástrojů se poraďte se svým bankéřem, investičním zprostředkovatelem nebo jeho vázaným zástupcem.