Turnaj J&T Banka Ostrava Beach Open: elita zpět ve Vítkovicích

2-minutové čtení

Po úspěšné letošní premiéře se do atraktivní oblasti Dolních Vítkovic vrátí elitní plážový volejbal – světová beachvolejbalová špička se v Ostravě střetne od 29. května do 2. června 2019. Vstupenky budou k dispozici v předprodeji od 1. prosince 2018. Druhý ročník turnaje Světové série FIVB ponese nový název - J&T Banka Ostrava Beach Open.

Jsem rád, že se nám podařilo získat tak významného partnera. J&T Banka patří mezi aktivní partnery, kteří velmi dobře pracují se svým sponzoringem. O to víc se na spolupráci těšíme. Zároveň nás těší, že způsob uchopení turnaje a jeho umístění do netradičních kulis Dolních Vítkovic byla správná cesta, což nám zájem J&T Banky potvrzuje,“ řekl zástupce pořádající agentury Raul Petr Lešek.

Historicky největší beachvolejbalový turnaj, který se kdy na území České republiky konal, byl díky kombinaci netradičního prostředí, skvělé atmosféry i úspěšné organizaci zařazen mezi tři nejlepší turnaje FIVB za rok 2018.

Je skvělé, že můžeme podpořit největší turnaj v plážovém volejbalu a rozšířit portfolio námi podporovaných sportovních akcí. J&T Banka Ostrava Beach Open se přidá k prestižním sportovním událostem, jakými jsou Světový pohár v parkurovém skákání J&T Banka CSI3*W v Olomouci a tenisový turnaj žen J&T Banka Prague Open,“ doplnil Martin Hošek, marketingový ředitel J&T Banky.  

Turnaj FIVB Světové série bude zahájen ve středu 29. května kvalifikačními utkáními. Ve čtvrtek ráno odstartuje hlavní soutěž, kde se představí celkem 32 mužských a 32 ženských dvojic. V ženské kategorii bude vítězství obhajovat český pár Barbora Hermannová, Markéta Nausch Sluková.

„Turnaj jsme o několik týdnů posunuli. Tento nový termín budeme držet i v roce 2020, čímž se nám podaří zařadit hned dvakrát do kvalifikačního období Letních olympijských her, které již běží a končí v červnu 2020. Maximálně tak využijeme potenciál turnaje pro české hráčky a hráče, kteří budou mít možnost získat v domácím prostředí důležité body do olympijské kvalifikace,“ říká předseda Českého volejbalového svazu Marek Pakosta.

Vstupenky na J&T Banka Ostrava Beach Open jdou do prodeje 10. prosince 2018 prostřednictvím sítě Ticketportal. Obdarujte své blízké skvělým vánočním dárkem ve formě víkendové permanentky na výjimečnou beachvolejbalovou událost! 

 

Program turnaje

středa 29. 5. 2019                  kvalifikace     

čtvrtek 30. 5. 2019                 zápasy ve skupinách

pátek 31. 5. 2019                   zápasy ve skupinách a play-off

sobota 1. 6. 2019                   osmifinále a čtvrtfinále

neděle 2. 6. 2019                   semifinále a finále