Výsledková sezóna může přinést překvapení

1-minutové čtení
J&T specialista


Tento týden se znovu ponoříme do výsledkové sezóny, která bude hlavním tématem nadcházejících dní. Výsledky v USA za čtvrtý kvartál 2021 odstartuje ve čtvrtek Delta Air Lines a v pátek ji budou následovat banky jako JPMorgan, Citigroup, Wells Fargo či BlackRock.

Dle posledních průzkumů jsou očekávání spíše opatrná s ohledem na vývoj pandemie, což by mohlo přinést pozitivní překvapení a pomoci udržet vysoké úrovně rizikových aktiv. Na druhou stranu s ohledem na změnu v monetární politice Fedu budou výsledky firem o to více sledované a jakékoliv zaváhání sebou ponese výrazné vybírání zisků.

„Na tento týden jsme mírně optimističtí s tím, že velké banky svými výsledky v průběhu roku většinou pozitivně překvapily,“ říká Milan Vaníček, ředitel odboru analýz finančního trhu.

Makroekonomický výhled

Z makroekonomických zpráv se analytici zaměří v USA na středeční spotřebitelskou inflaci CPI za prosinec (oček. 5,4 po 4,9 % r/r), čtvrteční průmyslovou inflaci PPI za prosinec (oček. 8,0 po 7,7 % r/r), páteční maloobchodní tržby za prosinec (oček. −0,1 po +0,3 % m/m) a průmyslovou produkci za prosinec (oček. 0,3 po 0,5 % m/m).

V Číně se soustředí na páteční obchodní bilanci za prosinec, kde by měla dynamika růstu importů (oček. 28,0 po 31,7 % m/m) a exportů (oček. 20,0 po 22,0 % m/m) mírně poklesnout v dolarovém vyjádření.


Upozornění

Uvedené informace představují názor J&T Banka, a.s., který vychází z aktuálně dostupných informací v čase jeho zhotovení k výše uvedenému dni. Uvedené informace nepředstavují nabídku, investiční poradenství, investiční doporučení k nákupu či prodeji jakýchkoliv investičních nástrojů ani analýzu investičních příležitostí. Uvedené prognózy nejsou spolehlivým ukazatelem budoucí výkonnosti. J&T Banka, a.s., nenese žádnou odpovědnost, která by mohla vzniknout v důsledku použití informací uvedených v tomto materiálu. O případné vhodnosti investičních nástrojů se poraďte se svým bankéřem, investičním zprostředkovatelem nebo jeho vázaným zástupcem.