Pražská burza plně nezacenila čtvrteční propady v Evropě

1-minutové čtení
J&T specialista
sdílení

Milan dělí svou makléřskou činnost na dvě části – exekuční a konzultační. Exekuční se skládá z přijímání klientských pokynů a jejich realizace na trzích. Konzultační je tvořena rozhovory s klienty, nejčastěji o akciích a dluhopisech.   
Během prvního pátečního obchodního dne měsíce července se evropské akciové trhy nepatrně zotavily ze čtvrtečního propadu, když hlavní akciové indexy posilovaly o cca 0,5 % d/d. Nejlepší výkonnost vykazovaly společnosti z ropného a komoditního sektoru, nedařilo se naopak utilitám a telekomunikacím. Pražská burza otevřela po dvou dnech volna a index PX lehkým propadem o 0,2 % na hodnotu 1283,7 b. kompenzoval neúčast na čtvrtečních propadech v Evropě. Jasným rysem pátečního obchodování byla podprůměrná likvidita napříč tituly a nevýrazné pohyby jednotlivých akcií. Při zohlednění zobchodovaného objemu se nejvíce dařilo akciím Moneta Money Bank (79,9 Kč, +0,4 % d/d). Za kratší konec naopak táhly akcie Erste Group Bank (760 Kč, -0,7 %) a ČEZ (905 Kč, -0,7 %).  


Upozornění

Uvedené informace představují názor J&T Banka, a.s., který vychází z aktuálně dostupných informací v čase jeho zhotovení k výše uvedenému dni. Uvedené informace nepředstavují nabídku, investiční poradenství, investiční doporučení k nákupu či prodeji jakýchkoliv investičních nástrojů ani analýzu investičních příležitostí. Uvedené prognózy nejsou spolehlivým ukazatelem budoucí výkonnosti. J&T Banka, a.s., nenese žádnou odpovědnost, která by mohla vzniknout v důsledku použití informací uvedených v tomto materiálu. O případné vhodnosti investičních nástrojů se poraďte se svým bankéřem, investičním zprostředkovatelem nebo jeho vázaným zástupcem.