Očekávání výsledků je velmi opatrné

1-minutové čtení
J&T specialista
sdílení

Milan Vaníček vede a koordinuje oddělení Research (výzkum finančních trhů), které se zamýšlí nad investičním výhledem a sestavuje investiční strategii, resp. zasazuje ji do očekávaného ekonomického a politického vývoje.


#Ekonomika

Pozornost investorů se pro tento týden upíná k výsledkové sezóně za první kvartál 2023. Výsledky velkých bank z pátku pozitivně naladily investorskou náladu, ale celkové očekávání je velmi opatrné a odhaduje se v průměru nejhlubší kvartální meziroční pokles zisku na akcii od počátku pandemie (−6,6  % r/r). O to více budou výsledky bedlivě sledovány, zda se naplní tato obezřetná očekávání.


Na výsledkové listině budou pokračovat velké banky jako Bank of America, Morgan Stanley či Goldman Sachs, ale i další společnosti jako Netflix, AT&T a další. „Očekáváme, že zvýšená volatilita bude probíhat především u akcií dotčených zveřejněním výsledků. Celkově jsme na příští týden neutrální,“ říká Milan Vaníček, ředitel odboru analýz finančního trhu.

Makroekonomický výhled 

Z makroekonomických zpráv se analytici zaměří v USA na průběžná týdenní data z trhu práce a na data z trhu nemovitostí (stavební povolení či zahájené stavby). V Německu se soustředí na úterní indexy ZEW, které by měly vykázat zlepšení jak ve vnímání současné situace, tak v očekáváních. V Číně se zaměří na úterní HDP za první kvartál (oček. 3,9 po 2,9 r/r).


Upozornění

Uvedené informace představují názor J&T Banka, a.s., který vychází z aktuálně dostupných informací v čase jeho zhotovení k výše uvedenému dni. Uvedené informace nepředstavují nabídku, investiční poradenství, investiční doporučení k nákupu či prodeji jakýchkoliv investičních nástrojů ani analýzu investičních příležitostí. Uvedené prognózy nejsou spolehlivým ukazatelem budoucí výkonnosti. J&T Banka, a.s., nenese žádnou odpovědnost, která by mohla vzniknout v důsledku použití informací uvedených v tomto materiálu. O případné vhodnosti investičních nástrojů se poraďte se svým bankéřem, investičním zprostředkovatelem nebo jeho vázaným zástupcem.