J&T ARCH INVESTMENTS získal souhlas s nabytím kvalifikované účasti na Moneta Money Bank

1-minutové čtení

J&T ARCH INVESTMENTS, fond kvalifikovaných investorů, získal od České národní banky souhlas k nabytí kvalifikované účasti na Moneta Money Bank. Fond, který v červenci od Petrus Advisers odkoupil minoritní podíl ve výši 8,89 %, plánuje dokončit druhou část dříve oznámené transakce a v horizontu dní dokoupit zbývajících 1,1 %.

Adam Tomis, investiční ředitel J&T a člen investičního výboru J&T ARCH INVESTMENTS k transakci uvedl: „Dokončení transakce s Petrus Advisers spolu s dříve realizovanými nákupy posouvá náš podíl na úroveň 10,37 %. V současnosti udělený souhlas ČNB nám dává prostor pozici navyšovat maximálně na úroveň 19,99 %. Potenciální překročení této hranice podléhá dalšímu souhlasu centrální banky.“

O J&T Arch Investments:

J&T ARCH INVESTMENTS, fond kvalifikovaných investorů, je hlavní investiční platformou skupiny J&T. Fond investuje do podniků, projektů a partnerství, které skupina pomáhala v posledních 25 letech vybudovat a podílí se také na naplňování ambicí Česko-slovenského kapitálu v Evropě a ve světě. Fond spravuje nejen majetek zakladatelů skupiny J&T, ale také privátních a institucionálních investorů. J&T ARCH INVESTMENTS je obchodovaný na Burze cenných papírů Praha, kde patří mezi nejlikvidnější fondové tituly.