Domácí index nesdílel pozitivní náladu okolních trhů

1-minutové čtení
J&T specialista
sdílení

Milan dělí svou makléřskou činnost na dvě části – exekuční a konzultační. Exekuční se skládá z přijímání klientských pokynů a jejich realizace na trzích. Konzultační je tvořena rozhovory s klienty, nejčastěji o akciích a dluhopisech.   
Páteční obchodování na evropských akciových trzích navázalo na včerejší optimistickou náladu, a i v pátek většina hlavních indexů pokračovala v pozvolném růstu. Současný tržní sentiment nejvíce vyhovoval nemovitostnímu a spotřebitelskému sektoru, nedařilo se naopak ropným a zdravotnickým společnostem. Pražská burza nedokázala napodobit své západoevropské protějšky, když poprvé v týdnu zaznamenala intradenní pokles. Index PX odepsal 0,2 % d/d na hodnotu 1 381,9 b. Na trhu Prime se nejlépe dařilo akciím Erste Group Bank (841,2 Kč, +0,6 % d/d). Zveřejněné výsledky Komerční banky investory moc nenadchly a akcie KB zakončily páteční obchodování slabší o 1,9 % na ceně 690 Kč. Zobchodovaný objem 516 mil. Kč lehce překonal dlouhodobý denní průměr.  


Upozornění

Uvedené informace představují názor J&T Banka, a.s., který vychází z aktuálně dostupných informací v čase jeho zhotovení k výše uvedenému dni. Uvedené informace nepředstavují nabídku, investiční poradenství, investiční doporučení k nákupu či prodeji jakýchkoliv investičních nástrojů ani analýzu investičních příležitostí. Uvedené prognózy nejsou spolehlivým ukazatelem budoucí výkonnosti. J&T Banka, a.s., nenese žádnou odpovědnost, která by mohla vzniknout v důsledku použití informací uvedených v tomto materiálu. O případné vhodnosti investičních nástrojů se poraďte se svým bankéřem, investičním zprostředkovatelem nebo jeho vázaným zástupcem.