Allwyn: Firma kupuje 70% podíl v IWG

1-minutové čtení
J&T specialista
sdílení

Milan Vaníček vede a koordinuje oddělení Research (výzkum finančních trhů), které se zamýšlí nad investičním výhledem a sestavuje investiční strategii, resp. zasazuje ji do očekávaného ekonomického a politického vývoje.
Allwyn na svých stránkách oznámil, že koupil 70% podíl v on-line dodavateli herního softwaru Instant Win Gaming (IWG). Cílem akvizice je rozšíření nabídky herního obsahu. Detaily transakce nebyly zveřejněny. IWG je dodavatel on-line her v rámci loterií. Spolupracuje s více než 25 národními a státními loteriemi celosvětově včetně významného postavení v Severní Americe. Akvizice podílu v IWG zapadá do strategie Allwynu na mezinárodní expanzi s širokou paletou služeb v rámci loterijního businessu. Akvizice by měla být financována z vlastních zdrojů firmy. IWG mělo za fisk. rok končící 30. 4. 2023 provozní zisk EBITDA 21,3 mil. EUR. Bez detailu transakce nelze zhodnotit finanční dopad, ale rozšíření portfolia služeb vnímáme mírně pozitivně hlavně vzhledem k budoucí strategii společnosti.


Upozornění

Uvedené informace představují názor J&T Banka, a.s., který vychází z aktuálně dostupných informací v čase jeho zhotovení k výše uvedenému dni. Uvedené informace nepředstavují nabídku, investiční poradenství, investiční doporučení k nákupu či prodeji jakýchkoliv investičních nástrojů ani analýzu investičních příležitostí. Uvedené prognózy nejsou spolehlivým ukazatelem budoucí výkonnosti. J&T Banka, a.s., nenese žádnou odpovědnost, která by mohla vzniknout v důsledku použití informací uvedených v tomto materiálu. O případné vhodnosti investičních nástrojů se poraďte se svým bankéřem, investičním zprostředkovatelem nebo jeho vázaným zástupcem.