J&T pokračuje v utlumování aktivit v Rusku a zintenzivňuje svou pomoc ohroženým rodinám

1-minutové čtení

Skupina J&T FINANCE GROUP SE působí na trhu Ruské federace od roku 2007. Avšak její činnost byla v minulých letech utlumována vzhledem ke zhoršujícímu se postavení Ruska na mezinárodní scéně. Vedle prodeje splátkové společnosti PGJT v roce 2017 tak skupina postupně snižovala svou angažovanost v Rusku a konsolidovala ji do J&T BANKA Moskva. Současný podíl ruské banky na aktivech skupiny činí méně než 2 %. Příspěvek do celkového zisku pak za loňský rok tvořil přibližně 2,5 %.

„Stávající situace nás utvrzuje ve správnosti tohoto rozhodnutí, a i nadále budeme v útlumu aktivit pokračovat. Ostře odsuzujeme invazi ruské armády na Ukrajinu. Tak silný projev agrese nelze v současném světě omluvit ani tolerovat,“ říká Patrik Tkáč, místopředseda představenstva J&T FINANCE GROUP SE.

Zároveň je skupina připravena dlouhodobě pomáhat postiženým touto humanitární krizí. Od prvních dnů válečného konfliktu je zapojena přes Nadace J&T do pomoci Ukrajině a s ohledem na vývoj situace pak svou pomoc zintenzivňuje a vyčleňuje miliony eur. Směřovat mají nejen na pomoc přímo v zasažených oblastech, ale především na pomoc konkrétním rodinám s jejich potřebami a integrací v našich krajinách.