Čeká se nevýrazný vývoj rizikových aktiv

1-minutové čtení
J&T specialista
sdílení

Milan Vaníček vede a koordinuje oddělení Research (výzkum finančních trhů), které se zamýšlí nad investičním výhledem a sestavuje investiční strategii, resp. zasazuje ji do očekávaného ekonomického a politického vývoje.


#Ekonomika

Tento týden by se měl odehrát v relativně poklidném tempu. Investoři se zaměří na postupně dokončující výsledkovou sezónu za první kvartál na obou stranách Atlantiku. Ta by již neměla přinést výraznější překvapení a dokončit svoje relativně pozitivní vyznění. „Následující dny by měly být chudší i na makroekonomická data, a tak bychom celkově očekávali nevýrazný vývoj rizikových aktiv,“ říká Milan Vaníček, ředitel odboru analýz finančního trhu.


Technicky připomeneme, že se budou akcie Erste Group v pondělí naposledy obchodovat s nárokem na hrubou dividendu 1,9 EUR/akcii (6,1% hrubý div. výnos).

Makroekonomický výhled 

Z makroekonomických zpráv se analytici zaměří v USA na úterní maloobchodní tržby za duben (oček. +0,7 po −0,6 % m/m) a průmyslovou produkci za duben (oček. 0,0 po +0,4 % m/m). V Německu se soustředí na úterní indexy ZEW, které by měly vykázat pokles v obou segmentech. V Číně se zaměří na úterní maloobchodní tržby za duben (oček. 22,0 po 10,6 % r/r) a průmyslovou produkci za duben (oček. 10,8 po +3,9 % r/r).


Upozornění

Uvedené informace představují názor J&T Banka, a.s., který vychází z aktuálně dostupných informací v čase jeho zhotovení k výše uvedenému dni. Uvedené informace nepředstavují nabídku, investiční poradenství, investiční doporučení k nákupu či prodeji jakýchkoliv investičních nástrojů ani analýzu investičních příležitostí. Uvedené prognózy nejsou spolehlivým ukazatelem budoucí výkonnosti. J&T Banka, a.s., nenese žádnou odpovědnost, která by mohla vzniknout v důsledku použití informací uvedených v tomto materiálu. O případné vhodnosti investičních nástrojů se poraďte se svým bankéřem, investičním zprostředkovatelem nebo jeho vázaným zástupcem.