Pražská burza pokračovala na optimistické vlně

1-minutové čtení
J&T specialista
sdílení

Milan dělí svou makléřskou činnost na dvě části – exekuční a konzultační. Exekuční se skládá z přijímání klientských pokynů a jejich realizace na trzích. Konzultační je tvořena rozhovory s klienty, nejčastěji o akciích a dluhopisech.   
První lednové páteční obchodování probíhalo na evropských akciových trzích v poklidnějším duchu zejména kvůli státním svátkům v některých zemích. Na otevřených burzách převažovala dobrá nálada a většina hlavních indexů rostla o necelé procento. Ze sektorového pohledu se díky odrazu cen ropy dařilo společnostem navázaným na produkci a úpravu ropných produktů. Nejmenší zisky si připisoval zejména spotřebitelský a zdravotnický sektor. Pražská burza nebyla výjimkou a podobně jako její západoevropští protějšci rostla o 0,56 % na hodnotu 1 249 b. Ve spanilé jízdě z posledních dní pokračovaly akcie Moneta Money Bank (78,8 Kč, +1,55 %), dařilo se i ostatním bankovním domům - Komerční banka (683 Kč, +1,11 %) a Erste Group Bank (775 Kč, +0,39 %). Nepatrné ztráty si při objemu pouhých 74 ks připsaly akcie Philip Morris (16 800 Kč, -0,36 %). Zobchodovaný objem nedosahoval ani poloviny dlouhodobého denního průměru.


Upozornění

Uvedené informace představují názor J&T Banka, a.s., který vychází z aktuálně dostupných informací v čase jeho zhotovení k výše uvedenému dni. Uvedené informace nepředstavují nabídku, investiční poradenství, investiční doporučení k nákupu či prodeji jakýchkoliv investičních nástrojů ani analýzu investičních příležitostí. Uvedené prognózy nejsou spolehlivým ukazatelem budoucí výkonnosti. J&T Banka, a.s., nenese žádnou odpovědnost, která by mohla vzniknout v důsledku použití informací uvedených v tomto materiálu. O případné vhodnosti investičních nástrojů se poraďte se svým bankéřem, investičním zprostředkovatelem nebo jeho vázaným zástupcem.