Zájem investorů se upíná na makroekonomická data

1-minutové čtení
J&T specialista
sdílení

Milan Vaníček vede a koordinuje oddělení Research (výzkum finančních trhů), které se zamýšlí nad investičním výhledem a sestavuje investiční strategii, resp. zasazuje ji do očekávaného ekonomického a politického vývoje.


#Ekonomika

První celý prosincový týden by se měl obejít bez výraznějších impulzů. Zájem investorů se tak bude opětovně upínat k průběžným makroekonomickým indikátorům. Data za ISM služeb či indexy spotřebitelského sentimentu v USA by měly stále vykazovat solidní úrovně, což by mělo odrážet poslední čísla ze zaměstnanosti a umožňovat Fedu realizovat svoji restriktivní měnovou politiku.

„Potvrzení relativně příznivých čísel u zmíněných makrodat může zvýšit ostražitost investorů vůči nadcházejícímu zasedání Fedu, které proběhne 14. prosince. Celkově jsme tedy pro akcie na příští týden neutrální vzhledem k absenci výraznějších impulzů,“ říká Milan Vaníček, ředitel odboru analýz finančního trhu.

Makroekonomický výhled

Z makroekonomických zpráv se analytici zaměří v USA na pondělní podnikové objednávky za říjen (oček. +0,7 po +0,3 % m/m), ISM služeb za listopad (oček. 53,5 po 54,4 bodu m/m), páteční průmyslová inflace PPI za listopad (oček. 5,9 po 5,7 % r/r) a spotřebitelský sentiment měřený univerzitou v Michiganu na prosinec (oček. 56,9 po 56,8 bodu m/m). V Německu se soustředí na úterní podnikové objednávky za říjen (oček. +0,1 po −4,0 % m/m) a středeční průmyslovou produkci za říjen (oček. −0,6 po +0,6 % m/m).


Upozornění

Uvedené informace představují názor J&T Banka, a.s., který vychází z aktuálně dostupných informací v čase jeho zhotovení k výše uvedenému dni. Uvedené informace nepředstavují nabídku, investiční poradenství, investiční doporučení k nákupu či prodeji jakýchkoliv investičních nástrojů ani analýzu investičních příležitostí. Uvedené prognózy nejsou spolehlivým ukazatelem budoucí výkonnosti. J&T Banka, a.s., nenese žádnou odpovědnost, která by mohla vzniknout v důsledku použití informací uvedených v tomto materiálu. O případné vhodnosti investičních nástrojů se poraďte se svým bankéřem, investičním zprostředkovatelem nebo jeho vázaným zástupcem.