PPF údajně prodává část Home Creditu ve východní Asii a Indii

1-minutové čtení
J&T specialista
sdílení

Milan Lávička je senior analytik finančních trhů, sleduje, co se na finančních trzích děje a zaměřuje se hlavně na sektory financí a energetiky. Součástí jeho práce je také připravování pravidelných informací pro klienty. Podle agentury Bloomberg prodává skupina PPF regionální části Home Creditu (HC) v Indonésii, Vietnamu, Filipínách a Indii.


Podle agentury Bloomberg prodává skupina PPF regionální části Home Creditu (HC) v Indonésii, Vietnamu, Filipínách a Indii. Cena transakce by se údajně měla pohybovat okolo 2-2,5 mld. USD. Mezi zájemci by pak měly být finanční skupiny Mitsubishi UFJ, Mizuho Financial Group a Sumitomo Mitsui a společnost Grag Holdings, která provozuje přepravní služby. O možném prodeji HC v Asii se spekuluje již delší dobu.


Upozornění

Uvedené informace představují názor J&T Banka, a.s., který vychází z aktuálně dostupných informací v čase jeho zhotovení k výše uvedenému dni. Uvedené informace nepředstavují nabídku, investiční poradenství, investiční doporučení k nákupu či prodeji jakýchkoliv investičních nástrojů ani analýzu investičních příležitostí. Uvedené prognózy nejsou spolehlivým ukazatelem budoucí výkonnosti. J&T Banka, a.s., nenese žádnou odpovědnost, která by mohla vzniknout v důsledku použití informací uvedených v tomto materiálu. O případné vhodnosti investičních nástrojů se poraďte se svým bankéřem, investičním zprostředkovatelem nebo jeho vázaným zástupcem.