Pražská burza zakončila i přes negativní otevření v zeleném

1-minutové čtení
J&T specialista
sdílení

Milan dělí svou makléřskou činnost na dvě části – exekuční a konzultační. Exekuční se skládá z přijímání klientských pokynů a jejich realizace na trzích. Konzultační je tvořena rozhovory s klienty, nejčastěji o akciích a dluhopisech.   
Čtvrteční obchodování na akciových trzích slibovalo po středečním výstupu ze zasedání Fedu zvýšenou volatilitu. Té jsme se v průběhu dne také dočkali, když většina evropských akciových indexů otevírala s přibližně půlprocentní ztrátou a ke konci dne se již nacházely v zelených číslech. Ze sektorového pohledu se dnes dařilo především finančnímu a spotřebitelskému sektoru, na opačné straně burzovního spektra se nacházely těžaři a utility. Pražská burza poměrně věrně kopírovala pohyby svých západoevropských protějšků a obchodování zakončila o 0,22 % silnější s hodnotou indexu PX na 1.173,95 b. Nejúspěšnějším titulem dnešního obchodování se po výrazném vylepšení cílové ceny ze strany analytiků Erste staly akcie pojišťovny VIG (610 Kč, +2,52 %), následovány akciemi Erste Group Bank (862,8 Kč, +0,7 %). Nedařilo se naopak akciím Stock Spirits Group (80,7 Kč, -1,47 %) nebo O2 ČR (280 Kč, -1,06 %), které se dnes obchodovaly naposledy s nárokem na dividendu ve výši 21 Kč hrubého. Zobchodovaný objem zaostal za dlouhodobým denním průměrem.


Upozornění

Uvedené informace představují názor J&T Banka, a.s., který vychází z aktuálně dostupných informací v čase jeho zhotovení k výše uvedenému dni. Uvedené informace nepředstavují nabídku, investiční poradenství, investiční doporučení k nákupu či prodeji jakýchkoliv investičních nástrojů ani analýzu investičních příležitostí. Uvedené prognózy nejsou spolehlivým ukazatelem budoucí výkonnosti. J&T Banka, a.s., nenese žádnou odpovědnost, která by mohla vzniknout v důsledku použití informací uvedených v tomto materiálu. O případné vhodnosti investičních nástrojů se poraďte se svým bankéřem, investičním zprostředkovatelem nebo jeho vázaným zástupcem.