Bezvavlasy: Nasazení nového e-shopu Bezvado v zahraničí, potenciální akvizice

1-minutové čtení
J&T specialista
sdílení

Milan Lávička je senior analytik finančních trhů, sleduje, co se na finančních trzích děje a zaměřuje se hlavně na sektory financí a energetiky. Součástí jeho práce je také připravování pravidelných informací pro klienty. 
Online prodejce vlasové kosmetiky Bezvavlasy dnes informoval, že nasadil nový e-shop pod značkou Bezvado v zahraničí. Nová generace e-shopové platformy byla spuštěna na trzích v Maďarsku a na Slovensku, přičemž pod značkou Bezvado e-shop vystupuje v Maďarsku a čeká se jeho nasazení i v Rumunsku a Chorvatsku od února příštího roku. Společnost bude expedovat všechny objednávky z nového vlastního skladu v CTParku Bor u Tachova. Ten má kapacitu pokrýt roční tržby až 3 mld. Kč, jichž chce firma dosáhnout díky zahraniční expanzi. Připomínáme, že pro letošní rok čeká vedení tržby 700–732 mil. Kč. Firma očekává, že plný provoz skladu přinese úsporu na úrovni zisku EBITDA o min. 5 mil. Kč v příštím roce. Letos se čeká zisk EBITDA 52–66 mil. Kč. Předseda představenstva společnosti Bezvavlasy Aleš Hudeček také uvedl, že firma nyní intenzivně jedná o potenciální akvizici, jež bude zřejmě oznámena ještě letos.


Upozornění

Uvedené informace představují názor J&T Banka, a.s., který vychází z aktuálně dostupných informací v čase jeho zhotovení k výše uvedenému dni. Uvedené informace nepředstavují nabídku, investiční poradenství, investiční doporučení k nákupu či prodeji jakýchkoliv investičních nástrojů ani analýzu investičních příležitostí. Uvedené prognózy nejsou spolehlivým ukazatelem budoucí výkonnosti. J&T Banka, a.s., nenese žádnou odpovědnost, která by mohla vzniknout v důsledku použití informací uvedených v tomto materiálu. O případné vhodnosti investičních nástrojů se poraďte se svým bankéřem, investičním zprostředkovatelem nebo jeho vázaným zástupcem.