Makro: Premiér Babiš o snížení DPH a šrotovném

1-minutové čtení
J&T specialista
sdílení

Petr jako hlavní ekonom sleduje údaje z ekonomiky a finančních trhů, které následně analyzuje, prezentuje a komunikuje dále. Cílem jeho práce je co nejvíce zlepšit výchozí bod pro správné rozhodování o investicích a dalších krocích banky. 
Premiér Andrej Babiš v rozhovoru pro Českou televizi uvedl, že bude prosazovat snížení DPH pro hotely a ubytovací služby s cílem podpořit podnikaní v oboru. Připustil, že vláda bude řešit i otázku šrotovného pro podporu domácího automobilového průmyslu. Navíc premiér uvedl, že EET (elektronická evidence tržeb), jejíž fungování vláda uvolnila se zavedením nouzového stavu, by mohlo být mimo účinnost až do konce roku.


Upozornění

Uvedené informace představují názor J&T Banka, a.s., který vychází z aktuálně dostupných informací v čase jeho zhotovení k výše uvedenému dni. Uvedené informace nepředstavují nabídku, investiční poradenství, investiční doporučení k nákupu či prodeji jakýchkoliv investičních nástrojů ani analýzu investičních příležitostí. Uvedené prognózy nejsou spolehlivým ukazatelem budoucí výkonnosti. J&T Banka, a.s., nenese žádnou odpovědnost, která by mohla vzniknout v důsledku použití informací uvedených v tomto materiálu. O případné vhodnosti investičních nástrojů se poraďte se svým bankéřem, investičním zprostředkovatelem nebo jeho vázaným zástupcem.