Art Index Pop-Up představí to nejlepší, co současné české umění nabízí. Unikátní výstava začíná 7. září v pražské Invalidovně

2-minutové čtení

50 umělců, 4 dny a více než 150 uměleckých děl. I to symbolizuje letošní J&T Banka Art Index Pop-Up. Nejobsáhlejší přehlídka tuzemského současného umění představí díla hned 50 uměleckých špiček, jakými jsou například Eva Koťátková, Krištof Kintera, Kateřina Šedá a mnoho dalších. Výstava, jejímž letošním podtématem je síla umění, bude probíhat od 7. do 10. září v pražské Invalidovně vždy od 10 do 19 hodin. Vstup je zdarma.


I letos nechá Art Index Pop-Up nahlédnout pod pokličku tvorby nejvýraznějších umělců na české výtvarné scéně, a to v zákoutích karlínské Invalidovny. 50 umělců kurátorsky vybraných z žebříčku J&T Banka Art Index, který už 10 let pomáhá začínajícím sběratelům a milovníkům umění zorientovat se na umělecké scéně, představí to nejnovější ze svých ateliérů. Stejně jako v předchozích letech i letos budou všechna vystavená díla určená k prodeji.

Umění jako součást běžného světa

Dlouhodobým cílem tohoto bienále je naučit Čechy žít s uměním a vnímat jeho přínos. Zatímco jsme tak v minulých letech inspirovali, jak přistoupit k jeho sbírání a jak současné umění spojit s interiérem, letos jsme se kromě ambice pomoci širší veřejnosti, sběratelům, investorům a milovníkům umění zorientovat se na současné české umělecké scéně zaměřili také na myšlenku, že umění umí léčit. A to nejen jednotlivce, ale i společnost. Pozitivní vliv umění na psychiku se stává čím dál více diskutovaným tématem.

Jako doprovodný program nebudou chybět dětské workshopy nebo meditace

Vedle komentovaných prohlídek a výstavy samotné se mohou návštěvníci těšit na bohatý doprovodný program, jako jsou například kreativní workshopy pro děti či speciální ranní meditace, která bude probíhat ještě před otevřením výstavy a slibuje zážitek z uměleckých děl ještě prohloubit. Na doprovodný program je třeba se registrovat předem na webových stránkách.

Pro více informací o výstavě Art Index Pop-Up, seznamu umělců a doprovodném programu navštivte oficiální webové stránky J&T Art Index Pop-Upu: artindexpopup.cz