Pilulka oznámila předběžné tržby mírně nad odhady

1-minutové čtení
J&T specialista
sdílení

Pavel Ryska pracuje jako senior analytik v Research týmu, který patří do divize finančních trhů. Jádrem jeho práce je analýza hospodaření firem, které mají své akcie či dluhopisy na veřejném trhu, tedy burze.  
Společnost Pilulka Lékarny, a.s. dnes oznámila, že za rok 2020 utržila celkem 3,1 mld. Kč. Jde o celkové tržby na internetu i v kamenných lékárnách, a to včetně franšízovaných lékáren. Po jejich odečtení tvořily vlastní tržby Pilulky 1,8 mld. Kč, což je mírně nad výhledem 1,7 mld. Kč, který firma poskytla při vstupu na burzu. Další údaje firma neuvedla. Auditované výsledky za loňský rok zveřejní v první polovině letošního roku.


Upozornění

Uvedené informace představují názor J&T Banka, a.s., který vychází z aktuálně dostupných informací v čase jeho zhotovení k výše uvedenému dni. Uvedené informace nepředstavují nabídku, investiční poradenství, investiční doporučení k nákupu či prodeji jakýchkoliv investičních nástrojů ani analýzu investičních příležitostí. Uvedené prognózy nejsou spolehlivým ukazatelem budoucí výkonnosti. J&T Banka, a.s., nenese žádnou odpovědnost, která by mohla vzniknout v důsledku použití informací uvedených v tomto materiálu. O případné vhodnosti investičních nástrojů se poraďte se svým bankéřem, investičním zprostředkovatelem nebo jeho vázaným zástupcem.