ČNB: Změnu sazeb zatím nečekáme

1-minutové čtení
J&T specialista
sdílení

Petr jako hlavní ekonom sleduje údaje z ekonomiky a finančních trhů, které následně analyzuje, prezentuje a komunikuje dále. Cílem jeho práce je co nejvíce zlepšit výchozí bod pro správné rozhodování o investicích a dalších krocích banky. 
Dne se opět sejde bankovní rada České národní banky (ČNB) a bude řešit otázku nastavení měnové politiky. Podle průzkumu agentury Bloomberg mírná většina trhu již očekává první snížení sazeb o 25 bazických bodů na 6,75 %. My zatím očekáváme, že úrokové sazby (7,00 %) ještě zůstanou beze změny, ale velmi pravděpodobně se můžou objevit první hlasy pro snížení sazeb, ke kterému podle našeho názoru dojde až na dalším zasedání (prosinec, únor). Než jen samotné rozhodnutí bude důležitý i výhled na další kroky ČNB. Očekáváme, že ČNB může začít snižovat sazby již na konci letošního roku (prosinec) a v příštím roce je bude snižovat spíše postupně.


Upozornění

Uvedené informace představují názor J&T Banka, a.s., který vychází z aktuálně dostupných informací v čase jeho zhotovení k výše uvedenému dni. Uvedené informace nepředstavují nabídku, investiční poradenství, investiční doporučení k nákupu či prodeji jakýchkoliv investičních nástrojů ani analýzu investičních příležitostí. Uvedené prognózy nejsou spolehlivým ukazatelem budoucí výkonnosti. J&T Banka, a.s., nenese žádnou odpovědnost, která by mohla vzniknout v důsledku použití informací uvedených v tomto materiálu. O případné vhodnosti investičních nástrojů se poraďte se svým bankéřem, investičním zprostředkovatelem nebo jeho vázaným zástupcem.