Makro: Holub pro postupné snižování sazeb ČNB

1-minutové čtení
J&T specialista
sdílení

Petr jako hlavní ekonom sleduje údaje z ekonomiky a finančních trhů, které následně analyzuje, prezentuje a komunikuje dále. Cílem jeho práce je co nejvíce zlepšit výchozí bod pro správné rozhodování o investicích a dalších krocích banky. 
Člen bankovní rady České národní banky (ČNB) Tomáš Holub v rozhovoru pro agenturu Reuters naznačil, že ČNB bude pokračovat v pozvolném snižování sazeb. Holub sice na posledním zasedání (20. března) navrhoval snížení sazeb o 75 bazických bodů, ale nyní je podle něj dobrým kompromisem pokračovat v pozvolném snižování. Nepřímo se tak vyslovil proti tomu, aby ČNB zrychlila pokles sazeb. Podobně se vyjádřil v rozhovoru pro Bloomberg člen bankovní rady Jan Procházka. Poslední komentáře z centrální banky potvrzují naše očekávání, že ČNB na nejbližším zasedání (2. května) opět sníží sazby o 50 bodů na 5,25 % (nyní 5,75 %). Během léta ovšem další pokles sazeb může zvolnit a na konci roku očekáváme sazby ČNB kolem 4 procent (2T repo).


Upozornění

Uvedené informace představují názor J&T Banka, a.s., který vychází z aktuálně dostupných informací v čase jeho zhotovení k výše uvedenému dni. Uvedené informace nepředstavují nabídku, investiční poradenství, investiční doporučení k nákupu či prodeji jakýchkoliv investičních nástrojů ani analýzu investičních příležitostí. Uvedené prognózy nejsou spolehlivým ukazatelem budoucí výkonnosti. J&T Banka, a.s., nenese žádnou odpovědnost, která by mohla vzniknout v důsledku použití informací uvedených v tomto materiálu. O případné vhodnosti investičních nástrojů se poraďte se svým bankéřem, investičním zprostředkovatelem nebo jeho vázaným zástupcem.