CSG: Federal poskytne technologii armádě USA

1-minutové čtení
J&T specialista
sdílení

Pavel Ryska pracuje jako senior analytik v Research týmu, který patří do divize finančních trhů. Jádrem jeho práce je analýza hospodaření firem, které mají své akcie či dluhopisy na veřejném trhu, tedy burze.  



Americký výrobce munice pro ruční zbraně Federal Ammunition, který patří do skupiny Kinetic vlastněné skupinou CSG, včera oznámil, že se dohodl s vládou USA na poskytnutí své technologie nábojnic Peak Alloy pro využití v různých typech nábojů a zbraňových systémů. Dohoda stanovuje podmínky, za nichž může vláda USA tuto technologii využívat, a zahrnuje několik ráží. Technologie Peak Alloy poskytuje vysoce pevnou nábojnici ze slitiny oceli, díky níž lze dosáhnout v nábojové komoře podstatně vyššího tlaku a tím vyšší rychlosti střely. To se projevuje hlavně u menších a lehčích pušek s kratší hlavní. Tuto technologii v současnosti ověřuje i několik evropských zemí. Podle šéfa Federal Jasona Vanderbrinka je dohoda s vládou USA pro společnost historická. Segment Ammo+, který zahrnuje munici pro ruční zbraně včetně firmy Federal, loni tvořil 20,2 % celkových tržeb CSG. Očekáváme, že uvedená dohoda podpoří hospodaření segmentu buď přímými prodeji munice s technologií Peak Alloy nebo skrze výnosy z licencování této technologie jiným výrobcům. Zprávu prozatím hodnotíme mírně pozitivně.


Upozornění

Uvedené informace představují názor J&T Banka, a.s., který vychází z aktuálně dostupných informací v čase jeho zhotovení k výše uvedenému dni. Uvedené informace nepředstavují nabídku, investiční poradenství, investiční doporučení k nákupu či prodeji jakýchkoliv investičních nástrojů ani analýzu investičních příležitostí. Uvedené prognózy nejsou spolehlivým ukazatelem budoucí výkonnosti. J&T Banka, a.s., nenese žádnou odpovědnost, která by mohla vzniknout v důsledku použití informací uvedených v tomto materiálu. O případné vhodnosti investičních nástrojů se poraďte se svým bankéřem, investičním zprostředkovatelem nebo jeho vázaným zástupcem.