CPI PG: Skupina může prodat část resortu Crans Montana americkému Vail Resorts

1-minutové čtení
J&T specialista
sdílení

Milan Lávička je senior analytik finančních trhů, sleduje, co se na finančních trzích děje a zaměřuje se hlavně na sektory financí a energetiky. Součástí jeho práce je také připravování pravidelných informací pro klienty. Podle informací Hospodářských novin je skupina CPI Property Group (CPI PG) v pokročilé fázi jednání s americkou společností Vail Resorts

Podle informací Hospodářských novin je skupina CPI Property Group (CPI PG) v pokročilé fázi jednání s americkou společností Vail Resorts o prodeji části švýcarského lyžařského střediska Crans Montana. Podle listu uvádí prezentace pro investory hodnotu všech aktiv v resortu patřících CPI PG na 225 mil. švýcarských franků, tj. asi 236 mil. EUR. Prodej je údajně blízko a mohl by být dokončen v příštích týdnech. Podle některých zdrojů by se však měl týkat jen části aktiv za desítky mil. švýcarských franků. Vail Resorts je jeden z největších investorů do zimních středisek a vlastní řadu aktiv zejména v USA a Kanadě. CPI PG se od loňského roku snaží snížit zadlužení (LTV 49,9 % po 2Q23) po akvizici rakouských firem Immofinanz a S-Immo a podle posledních výsledků již umořila 1,7 mld. z 2,7 mld. EUR překlenovacího úvěru. Letošní divestice byly zatím 657 mil. EUR. Další prodej v řádu desítek milionů eur bychom hodnotili mírně pozitivně a pokud by dosáhl stovek milionů, byl by výrazně pozitivní zprávou z hlediska zadlužení firmy.


Upozornění

Uvedené informace představují názor J&T Banka, a.s., který vychází z aktuálně dostupných informací v čase jeho zhotovení k výše uvedenému dni. Uvedené informace nepředstavují nabídku, investiční poradenství, investiční doporučení k nákupu či prodeji jakýchkoliv investičních nástrojů ani analýzu investičních příležitostí. Uvedené prognózy nejsou spolehlivým ukazatelem budoucí výkonnosti. J&T Banka, a.s., nenese žádnou odpovědnost, která by mohla vzniknout v důsledku použití informací uvedených v tomto materiálu. O případné vhodnosti investičních nástrojů se poraďte se svým bankéřem, investičním zprostředkovatelem nebo jeho vázaným zástupcem.