Passerinvest prodal budovu Nová Karolina v Ostravě

1-minutové čtení
J&T specialista
sdílení

Pavel Ryska pracuje jako senior analytik v Research týmu, který patří do divize finančních trhů. Jádrem jeho práce je analýza hospodaření firem, které mají své akcie či dluhopisy na veřejném trhu, tedy burze.  Společnost Passerinvest Group oznámila, že ze svého portfolia prodala kancelářskou budovu Nová Karolina v Ostravě.

Společnost Passerinvest Group oznámila, že ze svého portfolia prodala kancelářskou budovu Nová Karolina v Ostravě. Finanční ředitel Ondřej Plocek uvedl, že k prodeji došlo po dokončení nájemních smluv na budovu. Ta měla na konci roku 2020 obsazenost ploch 95 %. Cena transakce nebyla uvedena. Prodejem budovy podle nás může klesnout relativní zadlužení (LTV) skupiny Passerinvest Group. Za rok 2019 činilo LTV 58 %.


Upozornění

Uvedené informace představují názor J&T Banka, a.s., který vychází z aktuálně dostupných informací v čase jeho zhotovení k výše uvedenému dni. Uvedené informace nepředstavují nabídku, investiční poradenství, investiční doporučení k nákupu či prodeji jakýchkoliv investičních nástrojů ani analýzu investičních příležitostí. Uvedené prognózy nejsou spolehlivým ukazatelem budoucí výkonnosti. J&T Banka, a.s., nenese žádnou odpovědnost, která by mohla vzniknout v důsledku použití informací uvedených v tomto materiálu. O případné vhodnosti investičních nástrojů se poraďte se svým bankéřem, investičním zprostředkovatelem nebo jeho vázaným zástupcem.