Rohlik Group: Otevření nového skladu v Ostravě

1-minutové čtení
J&T specialista
sdílení

Pavel Ryska pracuje jako senior analytik v Research týmu, který patří do divize finančních trhů. Jádrem jeho práce je analýza hospodaření firem, které mají své akcie či dluhopisy na veřejném trhu, tedy burze.  Společnost Rohlik Group včera otevřela nové distribuční centrum v Ostravě

Společnost Rohlik Group včera otevřela nové distribuční centrum v Ostravě, které by mělo geograficky pokrývat až 450 tis. domácností. Ředitel pro český trh Martin Beháň uvedl, že firma nyní na domácím trhu roste na tržbách dvouciferným tempem a otevření skladu v Ostravě by jí mělo zrychlit růst nad 20 % meziročně. Současně by měla dosáhnout efektivnějšího provozu, kdy auta nebudou muset obsluhovat severní Moravu ze skladu v Brně. Rohlík má nyní v ČR pět distribučních center, a to tři v Praze a po jednom v Brně a Ostravě. Náklady na nové distribuční centrum činily cca 90 mil. Kč. Po jeho otevření by měla dovážková služba Rohlíku být dostupná pro cca 75 % obyvatel ČR. Otevření skladu bylo firmou již dříve avizováno, zprávu proto hodnotíme neutrálně vzhledem k dluhopisům firmy obchodovaným na pražské burze.


Upozornění

Uvedené informace představují názor J&T Banka, a.s., který vychází z aktuálně dostupných informací v čase jeho zhotovení k výše uvedenému dni. Uvedené informace nepředstavují nabídku, investiční poradenství, investiční doporučení k nákupu či prodeji jakýchkoliv investičních nástrojů ani analýzu investičních příležitostí. Uvedené prognózy nejsou spolehlivým ukazatelem budoucí výkonnosti. J&T Banka, a.s., nenese žádnou odpovědnost, která by mohla vzniknout v důsledku použití informací uvedených v tomto materiálu. O případné vhodnosti investičních nástrojů se poraďte se svým bankéřem, investičním zprostředkovatelem nebo jeho vázaným zástupcem.